Київрада перейменувала вул. Мазепи на вул. Лаврську

08.07.2010, 14:03
Київрада перейменувала вул. Мазепи на вул. Лаврську - фото 1
За таке рішення проголосувало 64 депутати. Протести тривають.

mazepa_1.jpgКиївська міська рада прийняла рішення про перейменування частини вулиці Івана Мазепи - від площі Слави до площі Великої Вітчизняної війни - на вулицю Лаврську. Як передає УНІАН, за це проголосували сьогодні 64 з 113 присутніх у залі депутатів.

Проект рішення був внесений з голосу до порядку денного депутатом Віталієм Журавським. Він нагадав про історичну назву вулиці, яку пропонується перейменувати, і сказав, що у картах 1905 року вулиця називається як Дорога до Лаври.

Зі свого боку депутат Олександр Бригинець як керівник комісії Київради з питань культурі, звернув увагу на те, що частина вулиці, яка залишає свою назву – Івана Мазепи, дуже незначна і на ній розташовані лише близько 10 будинків. «Це ганьба», – заявив О.Бригинець.

Крім того, він висловив думку, що своїм рішенням про перейменування Київрада може спровокувати ідеологічну війну в столиці. На переконання О.Бригинця, по даному питанню необхідно провести громадський референдум.

25 жовтня 2007 року Київрада перейменувала вул. Січневого повстання (Печерський район столиці) у вул. Івана Мазепи.

На початку червня цього року КМДА одержала від однієї з православних церков листа з проханням перейменувати вулицю на Лаврську. Прес-служба КМДА повідомила, що у зверненні йдеться про повернення зазначеній вулиці історичної назви, яку вулиця мала до перейменування на вулицю Січневого повстання, а потім на Івана Мазепи.

У свою чергу, на сайті Української народної партії того ж дня була оприлюднена інформація, що на засіданні Київради з питань туризму депутат і на той час заступник голови КМДА В.Журавський повідомив про звернення глави Російської Православної Церкви Патріарха Кирила до київських урядовців про перейменування вулиці. УНП тоді виступила із заявою проти перейменування вулиці І.Мазепи «на догоду Москві», «оскільки це може принизити гідність українців».

Трохи пізніше голова Синодального інформаційного відділу Московського Патріархату Володимир Легойда у коментарі УНІАН-Релігії заявив, що Патріарх Московський і всієї Русі Кирил не звертався до українських властей з проханням перейменувати вулицю Івана Мазепи на Лаврську.

7 липня постійна комісія Київради з питань культури та туризму вдруге вирішила не підтримувати проект рішення про перейменування частини вулиці Івана Мазепи на Лаврську.

Сьогодні з самого ранку близько 150 осіб пікетували будівлю КМДА та Київради з вимогою не перейменовувати вулицю Мазепи у Києві.

Учасники акції закликали владу відмовитись від перейменування вулиці Мазепи на Лаврську. Відповідне звернення підписали представники науково-культурної сфери та української інтелігенції і члени 23 громадських організацій.

Пікетувальники, які представляли новостворений рух добровольців «Простір свободи», скандували: «Мазепа forever!», «Мазепа наш герой!», «Україна понад усе!».

Серед пікетувальників були представники Конгресу українських націоналістів, ВО «Свобода», партії «За Україну!».

У зверненні, адресованому столичній владі, нагадується про визначний внесок гетьмана Мазепи не лише у боротьбу за незалежність України, але й у розвиток української культури та освіти.

Пікетувальники зазначили, що незалежно від рішення Київради мають намір 10 липня провести ще одну акцію – вишикуватись від площі Слави вздовж вулиці Мазепи і Лаврських мурів, утворивши живий ланцюг на підтримку назви Мазепи. Акцію планується провести о 14.00.

КИЇВ