Київський Патріархат закликав Януковича і Азарова не допустити згортання прав УПЦ (МП) на незалежність
В УПЦ КП висловили стурбованість, що закордонні сили намагаються змінити суть святкування 1025-ліття хрещення Руси-України та поновили боротьбу за майбутнє УПЦ (Московського Патріархату).
Про це йдеться у листі Помісного Собору УПЦ КП Президенту України Віктору Януковичу, Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, Голові Верховної Ради України Володимиру Рибаку та народним депутатам України. Текст звернення опубліковано на офіційному сайті Київського Патріархату.
Учасники Помісного Собору звертають увагу керівництва держави на те, що «проповідь Євангелія і світло православної християнської віри рознесені були в інші землі Руси саме з Києва, а тому саме Київ, а не інші закордонні столиці, є тим духовним центром, навколо якого має єднатися український народ і Українська Церква».
«На жаль, ми бачимо, що певні закордонні сили та особи намагаються змінити суть свята на користь утвердження ідей єдності українського і білоруського народів з Москвою, ідей «руского міра», які є осучасненою формою традиційної російської імперської ідеї, що за визначенням ставиться вороже до української державності та незалежності українського народу», - йдеться у листі.
«Сподіваємося, що, наскільки це залежить від Української держави, подібні намагання залишаться безплідними», - зазначають учасники Собору.
У Київському Патріархаті також констатують, що на нинішнє керівництво УПЦ (МП) знову, як і в лютому минулого року, чиниться різноманітний тиск, аби змусити цю Церкву діяти саме за вказівками з Москви.
«Закликаємо державу не допустити згортання прав УПЦ (МП) на незалежність і самостійність в управлінні, бо це істотно погіршить і без того непросту міжконфесійну ситуацію, посилить суспільну напругу і буде не на користь України», - пишуть вони.
За таких умовах Собор вважає не лише недоречними, але й небезпечними ініціативи надати Церкві в цілому статус юридичної особи та дозволити Московському Патріархату по суті приватизувати визначні святині України: такі, як Києво-Печерська та Почаївська лаври.
«Тому Собор ще раз підкреслює: принципові зміни до законодавства, яке регулює діяльність релігійних організацій в Україні, повинні вноситися лише після подолання існуючого розділення найбільшої в нашій країні Церкви – Православної, на основі консенсусної підтримки подібного законопроекту з боку Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка представляє понад 95% релігійних громад у нашій державі. Доки цього немає – надавати Церкві в цілому статус юридичної особи вважаємо неправильним і небезпечним для суспільства, держави і самих Церков», - йдеться у листі.
«З тих самих причин Собор ще раз висловлює позицію Київського Патріархату: головні святині України – такі, як Києво-Печерська та Почаївська лаври – повинні залишатися у власності українського народу, а не бути приватизованими на користь структур Московського Патріархату», - наголошує УПЦ КП.
У своєму листі Помісний Собор, окрім того, закликав керівництво держави зберегти Національну експертну комісію з питань суспільної моралі та не допустити узаконення гріха содомії (гомосексуалізму).