Кількість загиблих мусульманських паломників від спеки у Мецці перевищила тисячу

22 червня, 11:11
Світові
Кількість загиблих мусульманських паломників від спеки у Мецці перевищила тисячу - фото 1
Близько 1080 людей загинули через аномальну спеку під час щорічного мусульманського паломництва до Мекки (хадж), що у Саудівській Аравії. Ще кілька тисяч зазнали теплового удару.

Про це повідомляє Громадське.

Загалом про смерть своїх громадян повідомили близько десяти країн. За словами арабського посадовця, основною причиною смерті паломників була спека, яка спричинила ускладнення пов'язані, зокрема, з високим кров'яним тиском.

Найбільш вразливі до спеки паломники, які намагаються здійснити хадж без офіційного дозволу, адже він коштує дорого. Таких серед загиблих більше ніж половина. Вони, зокрема, не мають доступу до місць із кондиціонерами, які влада країни надала для 1,8 мільйона зареєстрованих учасників.

Національний метеорологічний центр повідомив, що цього тижня температура у Великій мечеті в Мецці сягнула +51,8°C. Напередодні було відомо про загибель понад 550 мусульманських паломників через аномальну спеку.

Хадж — це паломництво в ісламі, пов'язане з відвідуванням Мекки та її околиць, або Медини. Здійснюється протягом перших десяти днів місяця зуль-хіджжа. Вважається, що хадж повинен здійснити кожен спроможний на це мусульманин принаймні один раз у житті.