Кирил (Говорун) радить священикам УПЦ МП поминати Вселенського Патріарха та єднатися з ПЦУ

Кирил (Говорун) радить священикам УПЦ МП поминати Вселенського Патріарха та єднатися з ПЦУ - фото 1
Поминання за Літургією Митрополита Онуфрія, допоки він сам поминає Московського Патріарха, означає опосередковане поминання Патріарха РПЦ Кирила.

Про це у себе на Фейсбуці написав архиандрит Кирил (Говорун).

За його словами, поминання лише Митрополита Онуфрія теж нічого не вирішує.

"Канонічне ж рішення ґрунтується на наступному", - зазначив архимандрит і навів низку аргументів.

"Нагадаю, що у жовтні 2018 р. Вселенський Патріархат скасував свою грамоту від 1686 р., якою його Київська митрополія була передана у тимчисове керування Московському Патріарху. Таким чином, з жовтня 2018 р. всі православні єпископи і клірики, незалежно від того визнають вони це чи ні, увійшли у відтворену митрополію Вселенського Патріархата.

У грудні 2018 р. деякі єпископи и клірики митрополії вирішили утворити нову Помісну Церкву і назвали її Православною Церквою України. Вона отримала визнання Вселенського Патріархата у січні 2019 р. З точки зору канонічної акрівії, решта єпископів і священиків зараз актуально входять в юрисдикцію Константинополя, навіть якщо цього не визнають.

Тому я хочу звернутися до всіх словами Бориспільского митрополита Антонія: "Все церковные вопросы следует рассматривать и решать исключительно в рамках канонов и соборным разумом", а для цього слід: 1. Почати поминати голову Київської митрополії - Вселенського Патріарха. 2. Бути готовими до нового обʼєднавчого собору з ПЦУ", - наголосив архимандрит Кирил (Говорун).