"Кирил (Гундяєв) працює на Кремль, як Лавров, Захарова і Пєсков!" - речник ПЦУ

20 вересня, 14:00
Православні
"Кирил (Гундяєв) працює на Кремль, як Лавров, Захарова і Пєсков!" - речник ПЦУ - фото 1
Хто насправді Патріарх Кирил і РПЦ розповів в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua архиєпископ Євстратій (Зоря), речник Київської Митрополії ПЦУ.

На запитання ведучого, як оцінити благословення Кирилом загарбницької війни Росії проти України, архиєпископ Євстратій відповів:

"Слід розуміти і відповідно ставитися до РПЦ і її очільника Кирила Гундяєва таким чином, що це є частина державного апарату РФ. На жаль, РПЦ є керованою структурою, яка була де-факто створена за вказівкою Сталіна в 1943 році. І власне керування Церквою, як вона була закладена ще за сталінського Радянського Союзу, з певною видозміною зберігається до тепер. Це не був винахід Сталіна чи його поплічників створити таку Церкву. Це був спосіб відтоврити ту взаємодію архітектури "Церква - Держава", яка існувала ще за часів Московського царства та російської імперії. Це не просто заява релігійного діяча. Це позиція релігійного відомства Кремлівської поточної адміністрації. Тому у нас немає здивувань щодо заяв Кирила, Лаврова, Захарової чи Пєскова. Це все різні голови одного багатоголового російського монстра. Якщо одна з них вдягнена у патріарший куколь, то це не означає, що вона відрізняється від усіх інших".