Ківалов відвідав Молдову й таємно зустрівся з митрополитом Кишинівським Московського Патріархату, - ЗМІ

Ківалов відвідав Молдову й таємно зустрівся з митрополитом Кишинівським Московського Патріархату, - ЗМІ - фото 1
За інформацією джерел "Української правди" у прикордонній службі колишній регіонал Сергій Ківалов 17 червня о 7:33 ранку перетнув державний кордон з Молдовою через пункт пропуску Старокозаче на автомобілі Ленд Крузер. Разом з Ківаловим країну залишив ректор університету Костянтин Громовенко.

Українській правді вдалося встановити що того ж дня Ківалов з Громовенко приїхали до Кишинева та оселились у готелі Vispas Hotel Chisinau, а о 16-ій годині за гостями до готелю приїхав мікроавтобус на молдавських номерних знаках і доставив чоловіків до резиденції митрополита Кишинівського та всія Молдови Моспатріархату Володимира. На території митрополії Ківалов перебував близько шести годин і повернувся до готелю близько опівночі.

Наступного дня Ківалов дав інтерв'ю журналістці, у якої на мікрофоні була цифра “12”. Наразі УП не вдалося встановити, якої країни цей телеканал.

Ківалов з Громовенко повернулись в Україну 18 червня через той самий пункт пропуску о 18-ій годині. Жодних згадок про візит до Молдови та про зустрічі в Кишиневі на сторінках Ківалова у фейсбук немає. Немає згадок про візит Ківалова і на сайті Молдавської митрополії.

Інформацію про митрополита Володимира можна знайти на офіційному сайті РПЦ. За даними сайту предстоятеля молдавської церкви московського патріархату у 2000 році було обрано постійним членом Священного Синоду РПЦ.

У 2019 році президент Російської Федерації Володимир Путін нагородив митрополита Володимира орденом дружби.

Раніше "Українська правда" повідомляла що Сергій Ківалов залишив країну за два дні до повномасштабного наступу Росії 22 лютого рейсом Київ-Лондон. У квітні читачі УП помітили Ківалова в одному з п'ятизіркових готелів Дубая.

Лише 16 травня Ківалов на своїй сторінці у фейсбуці повідомив що перебуває в Одесі на робочому місці:

“Всім тим, хто надто нервував з приводу мого місця знаходження, відповім, що я перебуваю на робочому місці, поряд із колективом та студентами нашого університету”.

І в тому ж самому дописі Ківалов після трьох місяців від початку повномасштабного вторгнення засудив дії Росії:

“Мене запитують: чи засуджую я агресію Російської Федерації проти України? Звичайно, я її засуджую, як мільйони українців, та й майже весь світ. А як можна спокійно реагувати, коли вбивають наших громадян, руйнується інфраструктура, завдають нищівних ударів по економічному потенціалу України?”

Українська правда звернулась до Ківалова за коментарем, але він кинув слухавку після того, як почув що питання стосуватиметься його поїздки до Молдови.