• Головна
  • Новини
  • Києво-Печерська лавра повинна залишатися не лише церковним, але й культурним центром України — звернення до Віктора Януковича...

Києво-Печерська лавра повинна залишатися не лише церковним, але й культурним центром України — звернення до Віктора Януковича

06.10.2010, 08:54
Києво-Печерська лавра повинна залишатися не лише церковним, але й культурним центром України — звернення до Віктора Януковича - фото 1
З критикою позиції Кабміну щодо виселення музеїв з Києво-Печерського заповідника виступив голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму, письменник Олександр Бригінець.

Києво-Печерська_лавра1.jpgЗ критикою позиції Кабміну щодо виселення музеїв з Києво-Печерського заповідника виступив голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму, письменник Олександр Бригінець. Його позицію підтримали Борис Олійник, Петро Толочко, Іван Драч, Петро Тронько. Вони звернулися з офіційним листом до Віктора Януковича, де заявили, що виселення музеїв не лише суперечить ст. 14 Закону України «Про музеї та музейні справі», але й призведе до знищення цих архіважливих і для держави, і для народу України пам’яток культури, не менш знакових, аніж сам Заповідник.

Відомі громадські діячі також звернули увагу Президента на те, що дії з виселення музеїв знову представлять Україну, як „варварську державу”, яка знищує свою культурну спадщину.

На думку Олександра Бригінця, Києво-Печерська лавра повинна залишатися не лише церковним, але й культурним центром України. Він відмовився ставити свій підпис на проекті рішення Київради про виселення музеїв, яке повинне було розглядатися на одній з найближчих сесій. Про це інформує видання «За Київ».

«Сподіваюся, спільними зусиллями культурна еліта, яка в питанні захисту музеїв єдина і не ділиться на опозиціонерів і прибічники Президента, зможе добитися, щоб заклади культури, що зберігають твори, які стали генетичним кодом нації, будуть збережені для історії», — висловив сподівання Олександ Бригінець.