"Києво-Печерська, Почаївська і Святогірська лаври повинні повернутися під контроль українського народу", - митрополит УПЦ в Канаді

"Києво-Печерська, Почаївська і Святогірська лаври повинні повернутися під контроль українського народу", - митрополит УПЦ в Канаді - фото 1
Предстоятель Української Православної Церкви в Канаді Митрополит Юрій (Каліщук) в інтерв’ю Kontakt Ukrainian TV наголосив, що українські святині повинні повернутися під повний контроль українців. Йдеться про Києво-Печерську, Почаївську і Святогірську лаври, які зараз перебувають в користуаванні УПЦ МП.

"Ця Церква не може називатися Українською Православною Церквою навіть з додатком (Московського Патріархату), бо згідно зі словами Вселенського Патріарха, це Московська Церква в Україні. І одна, і друга лаври, і Святогірська лавра належать державі Україна і тільки передані урядом Московській Церкві в користування. І ми надіємося, що з подальшим розвитком українського суспільства все з часом це повернеться під контроль українського народу", - сказав митрополит Юрій.

Він вказав на ще одну проблему - це вивіз в Росію раритетних реліквій з цих лавр.

"Що нас тривожить, це те, що різні скарби монастирів і лавр вивозяться через кордон в інші держави. Це повинно тривожити українців, адже їх духовні і мистецькі скарби, які збиралися тисячоліттям, вивозять з України. Це триває ще з часів совєтів. І ми знаємо, що музеї Москви і Петербурга наповнені скарбами, які належать українському народу", - наголосив першоєрарх.

Митрополит Юрій заторкнув і тему втручання Російської Церкви у процеси світового православ’я. Але, за словами митрополита, це втручання "з кожним днем , з кожним висловом Патріаха Варфоломія ослаблюється, а після об’єднавчого Собору ПЦУ права цієї Церкви (РПЦ- ред.) в Україні скінчилася".

"Надання Томосу поставило кінець цьому. Територія України - це канонічна територія Вселенської Церкви. Московській Церкві з огляду на визнання ПЦУ не вдалося протиставити Вселенську Церкву іншим православним Церквам. Процес визнання ПЦУ світовим православ’ям буде і надалі успішним, бо за два роки Православна Церква України здобула таке визнання, на яке в інших Церков пішли десятиліття", - підсумував очільник УПЦ в Канаді.

Митрополит Юрій у січні оголосив, що має намір йти на пенсію.