Книга Праведників народів світу України побачить світ до 80-річчя Бабиного Яру

02.03.2021, 09:15
Держава
Книга Праведників народів світу України побачить світ до 80-річчя Бабиного Яру - фото 1
Книга Праведників народів світу України - спільний проект Єврейської конфедерації України (ЄКУ) і ізраїльського Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем, який буде реалізований до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру.

Про це в Facebook повідомив президент ЄКУ Борис Ложкін.

Праведниками народів світу рятівників євреїв стали називати тільки в 1953 році, коли в Ізраїлі був прийнятий Закон про створення Яд Вашем, а з 1963 Меморіал Яд Вашем від імені держави Ізраїль і єврейського народу став присуджувати це почесне звання тим рятівникам-неєвреям, чий подвиг міг бути підтверджений документально або за показаннями врятованих і їх родичів.
За кількістю Праведників Україна сьогодні займає четверте місце в світі, пише президент ЄКУ, «проте варто враховувати два важливі чинники. По-перше, набір критеріїв для присудження звання Праведника дуже суворий. По-друге, основний етап встановлення фактів порятунку припав на радянський період історії України, коли державний антисемітизм був особливо сильний. Тому багато історії спасіння залишилися незадокументованих».

У Книзі будуть перераховані всі 2659 Праведників народів світу з України, які на сьогоднішній день офіційно визнані спеціальною комісією Яд Вашем на чолі з представником Верховного суду Ізраїлю. Крім цього, Книга буде також містити фотографії багатьох Праведників і їх історії порятунку євреїв.