Колишній священик РПЦ розповів, навіщо відновлювати у Литві Константинопольський Патріархат

Колишній священик РПЦ розповів, навіщо відновлювати у Литві Константинопольський Патріархат - фото 1
У нинішніх умовах оптимальним було б існування у Литві Православної Церкви не тільки Московського, але й Константинопольського Патріархату, яка потрібна тим, хто хоче «осмисленого православ'я без ідеологічного забарвлення».

Про це в інтерв'ю Укрінформу сказав колишній протоєрей Віленсько-Литовської єпархії РПЦ Володимир Селявко.

«Вони (Церкви Московського та Константинопольського Патріархатів – ред.) взаємно позитивно впливатимуть одна на одну. Існування паралельних структур завжди сприяє внутрішнім реформам кожної з них. В результаті литовське суспільство отримає досить гармонійний православний пласт усередині країни», - зазначив Селявко.

За його словами, ті, хто хочуть сповідувати «осмислене православ'я без ідеологічного забарвлення, ходитимуть до храмів Константинопольського Патріархату», люди з консервативнішими радянськими, пострадянськими поглядами – до храмів Московської Патріархії».

Селявко також повідомив, що у травні разом з іншим позбавленим сану священиком Віленсько-Литовської єпархії РПЦ здійснив візит до митрополита Стефаноса (Хараламбідіса), глави Естонської Апостольської Православної Церкви Константинопольського Патріархату (заснована в 1923 році, відновлена ​​в 1996-му).
"Познайомилися з тим, як вони там живуть, і побачили, що в паралельному існуванні двох юрисдикцій справді є великі плюси", - зауважив він.

Володимир Селявко – колишній протоєрей Віленсько-Литовської єпархії РПЦ. Двадцять років був у канцелярії єпархії секретарем із зовнішніх зв'язків. У червні був позбавлений сану судом єпархії разом із чотирма іншими священиками, де-факто – за антивоєнну позицію та критику Кирила за його позицію щодо підтримки російської агресії в Україні.

Ці п'ять священиків приєдналися до звернення різних литовських православних груп до Константинопольського Патріархату з проханням відновити у Литві його юрисдикцію. Відповідний лист підписала прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте. Паралельно нинішнє керівництво Віленсько-Литовської єпархії звернулося до Москви з проханням підвищити її статус до Литовської Церкви в структурі Московського Патріархату.