Колишнього духовного керівника візіонерів у Меджугор’ї відлучили від Церкви

26.10.2020, 10:09
Католики
Конгрегація віровчення видала декрет, яким стверджується, що колишній духовний керівник візіонерів у Меджугор’ї, о.Томіслав Влашіч, перебуває у стані екскомуніки (відлучений від Церкви).

Колишнього духовного керівника візіонерів у Меджугор’ї відлучили від Церкви - фото 60632

 

Про це повідомляє CREDO.

Найревніший заступник марійних об’явлень у Меджугор’ї, Томіслав Влашіч, від початку опікувався шістьма дітьми, які від 1981 року мали видіння Богородиці.

У травні 2008 року Конгрегація віровчення розпорядилася, щоб о.Томіслав перебрався до монастиря у північній Італії та розірвав контакти зі Спільнотою Цариці Миру, яку заснував. Його звинуватили у «поширенні сумнівного вчення, маніпулювання совістю, підозрілому містицизмі, непослусі» та порушенні целібату, оскільки в нього виявилася дитина від сестри-черниці.

Своєю чергою, Бенедикт XVI звільнив 2009 року о.Влашіча від чернечих обітів і переніс його до стану світських. Також Папа заборонив йому здійснювати апостольство в будь-яких формах і виконувати духовне керівництво.

Колишньому священику не можна було публікувати тексти релігійного змісту, а надто ж висловлюватися на тему «Меджугорських об’явлень».

Нинішня екскомуніка, тобто найтяжча церковна кара, яку Конгрегація віровчення затвердила 15 липня 2020р., пов’язана з тим, що Томіслав Влашіч не дотримувався заборон, що були на нього накладені саме під загрозою виключення з Церкви.

Як проголошує комюніке дієцезії Брешія, на території якої мешкає колишній францисканець, «усі ці роки в дієцезії та в інших місцях він продовжував свою апостольську діяльність стосовно окремих людей та груп, як і через конференції в електронних медіях».

Окрім цього, колишній францисканець «надалі представлявся як чернець і священник Католицької Церкви, симулюючи служіння недійсних Таїнств». Цим він викликав «серйозне згіршення серед вірних, допускаючись учинків, які серйозно шкодять церковному спілкуванню та послухові церковній владі». Силою екскомуніки, Томіслав Влашіч не може служити Євхаристію та виконувати інші акти публічного культу, таїнств і сакраменталій, а також йому не дозволяється ці таїнства приймати, а також виконувати будь-які церковні функції.

В тому разі, якби він збирався взяти участь у служінні Євхаристії або в іншому акті публічного культу, йому потрібно перешкодити це зробити або ж перервати хід літургії.

Згідно з порталом «BresciaOggi», у селі Ґеді Влашіч створив «паралельну Церкву», де нараховується 49 «вибраних».