«Коливання у психіці»: експерт пояснив скандальні вислови одіозного митрополита УПЦ МП

05 березня, 19:36
Православні
«Коливання у психіці»: експерт пояснив скандальні вислови одіозного митрополита УПЦ МП - фото 1
Запорізький митрополит УПЦ МП Лука заслужив собі скандальну славу одіозними висловлюваннями у соцмережах та ЗМІ із критикою української влади, ПЦУ та Вселенського Патріарха Варфоломія.

Так, останнього він називає не інакше, як «злодієм, розбійником, вовком в овечій шкурі, єресіархом і апостолом сатани», духовенство ПЦУ – «клоунами в рясах» та «рядженими людьми бандитського угруповання», а депутатів, які зобов’язали УПЦ МП називатися Російською Церквою в Україні, він спочатку обізвав іудами, а потім прирівняв до фашистів.

Релігієнавець Дмитро Горєвой у програмі «Детектор. Релігії» на YouTube-каналі DetectorUA зауважив, що у нього є логічне пояснення таким вибрикам єрарха УПЦ МП.

Зокрема, відомо, що Лука заочно закінчив семінарію та академію, вже бувши священником.

«Судячи з його висловів, він не обтяжений церковними знаннями. Плюс до того він вочевидь має якусь хворобу і дуже сильно скинув у вазі за останній час. І це може впливати на коливання у настроях, психіці», – сказав Горєвой.

Проте, каже експерт, останнім часом все менше віриться у раціональні пояснення: «Мені все більше здається, що той затриманий за наркоту пару років тому його кєлєйнік не тільки для себе діставав амфєтаміни».