Комісію єпископатів ЄС очолив італійський єпископ Маріано Крочіата

24 березня, 11:01
Католики
Комісію єпископатів ЄС очолив італійський єпископ Маріано Крочіата - фото 1
До нового проводу Комісії єпископських конференцій Європейського Союзу (COMECE) ввійшли єрархи з Франції, Португалії, Литви та Данії.

Джерело: Vaticannews

Комісія Єпископських конференцій ЄС 22 березня 2023 р. обрала свого нового президента та чотирьох віце-президентів. Новим очільником став представник Єпископської Конференції Італії єпископ Маріано Крочіата, Ординарій Латіни-Террачіни-Сецце-Пріверно.

У цьому служінні він замінить кардинала Жана-Клода Оллеріша, Архиєпископа Люксембурга, який очолював COMECE в 2018-2023 роках.

Віце-президентами обрані представники Франції, Португалії, Литви та Данії Архиєпископ Діжона Антуан Еруар, Єпископ Фуншала Нуно Браз да Сілва Мартінс, Єпископ Вилькавишкіса Рімантас Норвіла та Єпископ Копенґаґена Чеслав Козон.

Приймаючи вибір, сімдесятирічний італійський єпископ подякував членам асамблеї за виявлену довіру.

«Це ключовий період для Європи та Церкви», – заявив він, наголошуючи на тому, що «єдність і солідарність потрібні більше, ніж будь-коли раніше». Єрарх також висловив побажання, що буде відновлене покликання Європейського Союзу бути джерелом розвитку й гарантом миру для континенту та світу.

Після виборів делегати від єпископатів ЄС обговорили разом з Державним Секретарем Святого Престолу гуманітарні, геополітичні та соціальні виклики, пов’язані з війною в Україні, обмінявшись думками про те, яким чином Церква може зробити свій внесок у роль ЄС як будівничого глобального миру.