Комітет Ради підтримав ініціативу “ЄС” щодо обговорення проекту Меморіалу “Бабин Яр” – Княжицький

04.03.2021, 08:45
Держава
Комітет Ради підтримав ініціативу “ЄС” щодо обговорення проекту Меморіалу “Бабин Яр” – Княжицький - фото 1
Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав ініціативу депутатів від “Європейської Солідарністі” звернутися до Київської міської ради про перенесення розгляду питання щодо передачі Благодійній організації “Фонд пам’яті «Бабин Яр” додаткової земельної ділянки в оренду для розміщення та обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури та проведення розширеного засідання комітету для обговорення цього питання.

Про це повідомив народний депутат Микола Княжицький, інформує Прямий.

“Питання меморіалізації Бабиного Яру сьогодні є особливо актуальним та гострим для українського суспільства. Будь-які рішення щодо цього питання можуть бути прийняті тільки після ретельного вивчення цього питання, суспільного обговорення та недопущення будь-яких маніпуляцій, розпалювання міжнаціональної ворожнечі та використання цього питання для дискредитації України на міжнародній арені”, – наголошує Микола Княжицький.

Нагадаємо, дисидент, член ініціативної групи “Першого грудня” Йосиф Зісельс заявив, що президент Російської Федерації Володимир Путін хоче використати проект будівництва меморіалу “Бабин Яр” для спаплюження України та зобразити її нацистською та антисемітською державою.

"Президент Російської Федерації Володимир Путін хоче використати проект будівництва меморіалу “Бабин Яр” для спаплюження України та зобразити її нацистською та антисемітською державою. Для мене найважливіше те, що через цей проект проходить путінська політика “победобесия” і намагання Путіна спаплюжити Україну в міжнародному середовищі. Вони обрали майже безпрограшний варіант. Це така спецоперація. Це троянський кінь, який Путін підсовує під Україну. Це певна ділянка інформаційного фронту гібридної війни. І на це дуже розраховує російська влада. Якщо Україна не дозволить будувати цей проект, тоді вони об’являють: ось бачите, ми ж казали, що Україна не заслуговує на існування, що вона антисемітська країна, націоналістична, нацистська і таке інше”, – сказав дисидент.

Зісельс також зауважив, що Путін не міг просто так дозволити вкласти близько 100 мільйонів доларів у проект на території країни, з якою він воює.

Ще раніше Йосиф Зісельс наголосив, що будівництво тимчасової меморіальної синагоги в Бабиному Яру на місці Кирилівського православного кладовища є черговою спробою Росії спровокувати конфлікт між національними меншинами України.

Детальніше про це читайте у матеріалі Нове старе протистояння або Два проекти над Бабиним Яром.