• Головна
  • Новини
  • Комітет з питань регламенту не підтримав подання Генпрокуратури проти Новинського...

Комітет з питань регламенту не підтримав подання Генпрокуратури проти Новинського

16.11.2016, 21:01
Комітет з питань регламенту не підтримав подання Генпрокуратури проти Новинського - фото 1
Комітет з питань регламенту та забезпечення організації роботи Верховної Ради України не підтримав подання Генерального прокурора України Юрія Луценка про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Новинського.

Комітет з питань регламенту та забезпечення організації роботи Верховної Ради України не підтримав подання Генерального прокурора України Юрія Луценка про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Новинського. Він фігурує співучасником у справі проти Януковича В.Ф., Захарченка В.Ю. та Коряка В.В. Подання, комітетом не підтримане, розгляд його продовжиться після того, як Генеральна Прокуратура надасть додаткові матеріали, — повідомив власкор РІСУ, який побував на засіданні комітету.

Засідання комітету

Сьогодні, 16 листопада 2016 року, відбулося засідання комітету з питань регламенту та забезпечення організації роботи Верховної Ради України, на якому заслухали доповідь Генерального прокурора України Юрія Луценко. Він представив подання на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від Опозиційного блоку Вадима Новінського. Останній фігурує співучасником у справі про незаконне позбавлення волі секретаря покійного Предстоятеля УПЦ – митр. Олександра (Драбинка). В справі у якості підозрюваних: Янукович В.Ф., Захарченко В.Ю., Коряк В.В. та сам Новинський В.В.

Підозрюваним інкримінується порушення частини 2 статті 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та частини 1 статті 365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Матеріали Генпрокуратури

Генеральний прокурор України офіційно заявив, що Янукович планував усунути з поста Предстоятеля УПЦ (МП) Митрополита Володимира (Сабодана), для чого через Захарченка, Коряка та Новинського усунув від хворого очільника Церкви його особистого секретаря та тримав останнього під  збройним конвоєм. Юрій Луценко надав матеріали, серед яких дані свідків, листи за підписом покійного митр. Володимира (Сабодана), а також свічення самого митрополита Олександра (Драбинка). 

Матеріали Генпрокуратури

Сам Новинський вважає цю справу політичною та вважає це тиском на опозицію. Раніше в інтерв’ю ЗМІ він пообіцяв журналістам, що особисто голосуватиме за подання про притягнення самого себе до кримінальної відповідальності. Його адвокати наполягали на поверненні подання на доопрацювання, оскільки на їх думку порушення Новинським статті 365 не було, оскільки в 2013 році, коли відбувалися події цієї справи, ця стаття була в іншій редакції (зміни прийняли в 2014 році).

Новинський Вадим

Також неодноразово в ЗМІ давав коментарі і постраждалий у цій справі – митрополит Олександр (Драбинко). Він свідчить, що Новінський був ключової фігурою – представником або, користуючись сленгом, «смотрящім» від Януковича за УПЦ (МП). Він був присутній на всіх зустрічах В.Ф. Януковича з митр. Олександром (Драбинком), на яких перший вмовляв останнього змусити митр. Володимира (Сабодана) звільнити пост Предстоятеля Церкви та піти на покій. В.В. Новінській на цих зустрічах був присутній в якості уповноваженої особи, що підкреслював сам Янукович – повідомляє владика Драбинко. 

В членів комітету було багато запитань, як до Юрія Луценка, так і до Вадима Новинського. Народний депутат від Опозиційного блоку Михайло Папієв звернувся до ЗМІ з проханням не пов’язувати цю справу з УПЦ (МП), до якої за власним свідченням він належить, щоби остання не зазнала репутаційних втрат.

Член депутатської групи «Відродження» Віктор Бондар забажав відправити на експертизу листи митр. Володимира (Сабодана) для встановлення ідентичності підписів.

Після трьох годин аналізу позицій Генерального Прокурора України та В.В. Новинського члени комітету мали нараду. Однак замість анонсованих 15 хвилин очікування затягнулося на цілу годину.

Врешті решт комітет одноголосно вирішив перенести дату прийняття рішення. Депутати забажали отримати від прокуратури додаткових матеріалів досудового розслідування. Комітет підготовить звернення до Генеральної Прокуратури з переліком питань та документів, необхідних для остаточного прийняття рішення.

Натомість Юрій Луценко заявив, що народні депутати вимагають від нього додаткової інформації, яку він надати не може, оскільки, відкривши таємницю слідства, зруйнує процедуру обвинувачення. Проте він все одно чекає на офіційне звернення комітету.

Нагадуємо, нещодавно Священний Синод УПЦ звернувся до Президента України з підтримкою депутата В.В. Новінського та засудив дії митр. Олександра (Драбинка). Також синодали, чиї підписи були відсутні під зверненням, виступили з проханням не використовувати УПЦ (МП)  в якості «інструменту для політичної боротьби в нашій країні».