У спільній роботі брали участь вчені-джерелознавці, краєзнавці, фахівці з історії України та історії Церкви, викладачі та студенти вузів України.
Виступивши з доповіддю «Культурне, духовне та історичне значення факсимільного видання Пересопницького Євангелія», відкрив конференцію Митрополит Хмельницький та Старокостянтинівський Антоній, підкресливши важливість факсимільного видання Пересопниці для культурного та духовного життя України.
Учасникам конференції стали близько 300 учасників із різних регіонів України. У спільній роботі брали участь вчені-джерелознавці, краєзнавці, фахівці з історії України та історії Церкви, викладачі та студенти вузів України.
Міський голова С. Мельник привітавши гостей, подякував усім за труди на освітянській і пастирській ниві, наголосивши, що проповідь Євангельських цінностей сьогодні є надзвичайно важливою для усього нашого суспільства і мешканців міста Хмельницького зокрема.
Доктор історичних наук, професор, Академік Української академії історичних наук (УАІН), Директор Центру дослідження історії Поділля та Південно-Східної Волині Інституту історії України НАН України при Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка Лев Баженов виступив з доповіддю «Пересопницьке Євангеліє – екскурс в історію».
Із вітальним словом виступив також голова ОДА В. Ядуха, зазначивши, що однією з найвеличніших дат 2011 року є 450-річчя Пересопницького Євангелія, що спонукує кожного більше вивчати нашу історичну та духовну спадщину і намагатися бути схожими на наших побожних предків, завдяки яким ми сьогодні маємо безцінні пам’ятки, найдорожчою з яких є Пересопницьке Євангеліє. У слові також була зазначена важливість спільної праці Церкви, науки і Держави у служінні народові.
Після урочистої частини форум був розділений на дві секції: «Пересопницьке Євангеліє: історія та сучасність» і «Вплив Святого Письма на життя українців», на яких було розглянуто ряд питань стосовно початку роботи над Пересопницьким Євангелієм, вивчення історії, культурного та духовного значення української першокниги, а також значення її факсимільного видання.
Учасники та гості вченого зібрання підтвердили, що робота над Пересопницьким Євангелієм була розпочата 455 років тому у с. Двірець Ізяславського р-ну Хмельницької обл., що є важливим фактом для історії краю і підтвердженням позитивного впливу християнських духовних цінностей на життя народу давньої Подолії та Волині і становлення самобутньої культури і освіти українців.
Нагадаємо, що на державному рівні 2011 рік оголошено роком Української Першокниги, а 450-річчя Пересопницького Євангелія відзначатимуть 29 серпня.