Конференція Європейських комісій справедливості і миру оприлюднила Заяву про війну Росії в Україні

Конференція Європейських комісій справедливості і миру оприлюднила Заяву про війну Росії в Україні - фото 1
Конференція Європейських комісій справедливості і миру – це європейська мережа з 32 національних Комісій справедливості та миру, яких уповноважили Єпископські конференції оголошувати офіційну позицію на теми: бідності та прав людини, миру, примирення, розвитку та турботи про створіння. 15 травня 2022 року в місті Сомбатхей (Угорщина) Конференція прийняла спільну заяву щодо війни Росії в Україні під назвою «Мир – це плід справедливості».

Основні меседжі Заяви:

У нинішній ситуації ми сподіваємося, що:

1. Війна закінчиться якомога швидше і Україна буде вільною, безпечною та незалежною в її міжнародно визнаних кордонах, домівкою для кожного з її громадян незалежно від мови, релігійної приналежності, етнічного походження чи національності.

2. Внутрішньо переміщеним особам надається достатня допомога, і що країни, які приймають біженців, матимуть витримку, щоб наполегливо виявляти свою люб'язну гостинність, щоб люди, переміщені з України, отримували постійний і щедрий супровід.

3. За межами України наші народи виявлять сильну солідарність з тими людьми та регіонами світу, які найбільше постраждали від загострення світової продовольчої кризи, і будуть негайно задіяні всі зусилля дипломатичного та співробітництва, щоб забезпечити їжу голодним.

4. Ми, європейці, матимемо мудрість систематично допомагати потребуючим і ставити це питання вище турботи про власне процвітання і зможемо довести свою стійкість і витривалість, що в той же час тягар буде розподілено справедливо, а надлишкові прибутки будуть використані для підтримати найбідніших.

5. Українці за міжнародної підтримки (МКЧХ, ОБСЄ, спільні команди з розслідування) мають сили збирати докази та звіти про порушення законодавства про права людини, воєнні злочини та злочини проти людства; щоб вони отримали ресурси для розслідування та судового переслідування винних, оскільки несанкціоновані жахливі злочини заохочують і переслідують країни протягом поколінь.

6. Загиблих, цивільних і військових з обох сторін належним чином вшановують; а також жертви та їх сім'ї отримують належну компенсацію та опіку; пам’ять зберігається в дусі примирення.

7. В Європі подолані страхи щодо радикального особистого та колективного переходу до декарбонізації; і щоб лідери Європейського Союзу прискорили запровадження Зеленої угоди, тому що припинення споживання викопної енергії є важливою умовою, не тільки для відновлення свободи від Росії та інших авторитарних режимів, але й для виконання наших зобов’язань перед майбутніми поколіннями.

8. Лідери Європейського Союзу підтримають реконструкцію України та нададуть Україні статус кандидата на майбутній Раді Європейського Союзу в червні, враховуючи також прагнення інших європейських країн, особливо на Західних Балканах, стати повноправними членами, і що розпочато процес створення нової архітектури колективної посиленої безпеки для Європи.

9. Організація Об'єднаних Націй відновлює достатню силу, щоб діяти як ефективний інструмент для вирішення конфліктів і багатосторонньої дипломатії, а також для забезпечення поваги до Статуту ООН і гуманітарного права через Міжнародний кримінальний суд.

10. Там, де людям і миру загрожує агресія і війна, Церкви та їх представники будуть діяти більш тісно разом та з іншими релігійними спільнотами заради справедливості та миру у світі.

11. надзвичайна сила екуменічних молитов про мир і надалі залишатиметься променем світла в розореному війною світі.