Created with Sketch.

Конфліктом навколо Свято-Вознесенського храму зацікавилася Донецька ОДА

06.03.2012, 13:13

Довготривалим конфліктом навколо Свято-Вознесенського храму у селі Кам’янка на Донечинні, за який змагаються громади УПЦ КП та УПЦ (МП), зацікавилася місцева влада.

Довготривалим конфліктом навколо Свято-Вознесенського храму у селі Кам’янка на Донечинні, за який змагаються громади УПЦ КП та УПЦ (МП), зацікавилася місцева влада. 3 березня представники Донецької облдержадміністрації запросили обидві сторони на засідання спеціальної комісії, аби в ході дискусій дійти до компромісу.

Київський Патріархат на зустрічі презентував архиєпископ Донецький і Маріупольський Сергій (Горобцов), архимандрит Христофор та юрист Владислав Сергієнко. Громаду УПЦ (МП) представляв її голова -підприємець А. Корок.

Представникам обом конфесій влада запропонувала кілька варіантів вирішення конфлікту. Як інформує офіційний сайт УПЦ КП, жодну з пропозицій учасники засідання не підтримали. Київському Патріархату порадили погодитися на здійснення почергових Богослужінь у церкві. Однак архиєпископ Сергій від цієї ідеї відмовився.

«У такому випадку ми можемо наполягати на почерговому служінні в Святогорській лаврі, тому що вона перебуває на території України і багато віруючих УПЦ КП хотіли б, щоб українські священики так само уділяли Таїнства, здійснювали обряди в цьому монастирі», — зазначив владика Сергій.

Суперечки за Свято-Вознесенську церкву на Донеччині тривають уже півтора року, і тільки тепер влада створила комісію з урегулювання ситуації. Рік тому архиєпископ Донецький і Маріупольський УПЦ КП Сергій (Горобцов), аби відстояти церкву, пригрозив, що себе спалить. До людей він вийшов із каністрою з 95-им бензином та сірниками в руках.

«Я був готовий принести себе у жертву, якщо законним шляхом не можливо захистити церкву», — казав він.

Довідка: У 1996 році розпорядженням Донецької облдержадміністрації від 09.12.1996 № 64 будівля храму Вознесіння Господнього у селищі Кам’янка Тельманівського району була передана релігійній громаді УПЦ КП. З того часу відновленням напівзруйнованої церкви займалися парафіяни і священики УПЦ КП. Проте майже через 15 років одна з мешканок села подала позов до суду і заявила про утиск своїх прав, вимагаючи передати будівлю храму УПЦ (Московського Патріархату).

На підставі її заяви Донецький окружний адміністративний суд ухвалив позов громадянки Варвари К. задовольнити. Ця постанова була оскаржена в Донецькому апеляційному адміністративному суді, але і цей суд був на боці громадянки Варвари К. Останнє рішення було оскаржене у Вищому адміністративному суді України, який у своїй постанові від 14.12.2011 р. задовольнив вимоги релігійної громади Вознесіння Господнього парафії УПЦ КП. Вищий адміністративний суд України виніс рішення залишити у користуванні громади УПЦ КП храм Вознесіння Господнього, що в селі Кам’янка на Донеччині. Однак опонентам таке рішення не сподобалося. Вони вирішили вердикт Вищого адміністративного суду України оскаржити. 13 лютого 2012 р. у Донецькому окружному адміністративному суді пройшло нове засідання у справі щодо храму Вознесіння Господнього.

Читайте також
Іконографія Богородиці Ікона Холмської Богородиці: найстарша збережена ікона в Україні
13.11.2020, 13:30
Іконографія Богородиці Іконографічні типи богородичних ікон та їх особливості
02.06.2020, 14:48
Іконографія християнських свят Українська іконографія святого Юрія Змієборця та Переможця
06.05.2020, 13:37