Кошти від продажу ікон на ящиках з-під набоїв підуть на підтримку військової медицини

10 травня, 10:41
Суспільство
Кошти від продажу ікон на ящиках з-під набоїв підуть на підтримку військової медицини - фото 1
У Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври 9 травня за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України відкрилась виставка Богородичних ікон на ящиках з-під набоїв.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«Українська культура багатогранна. Іконопис є однією з вкрай важливих традицій. Ми можемо спостерігати розвиток традиції іконопису протягом багатьох років і навіть тисячоліть. Свідченням цьому є збережені роботи у наших об’єктах культурної спадщини. Але ця практика знаходить відгук і у наших сучасників. Для цього важливо бути ще й духовною людиною. Адже митець відтворює образ через себе. Сьогодні, під час війни, художники-образотворці не можуть обійти цей аспект», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Кошти від продажу ікон на ящиках з-під набоїв підуть на підтримку військової медицини - фото 134099

Проект «Ікони на ящиках з-під набоїв» київських художників Соні Атлантової та Олександра Клименка присвячений мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Його головна ідея — перетворення смерті, символом якої є ящик від озброєнь, на життя, яке в українській духовній традиції уособлює ікона.

Кошти від продажу ікон на ящиках з-під набоїв підуть на підтримку військової медицини - фото 134098

«Цей цикл робіт – візуалізація нашого мирного плану. Це не тільки про території та справедливість, а й про перетворення зла на добро й смерті на життя», – розповів автор проекту Олександр Клименко.

Кошти від продажу ікон на ящиках з-під набоїв підуть на підтримку військової медицини - фото 134097

Ящики, що на них написані ікони, привезені із зони бойових дій. Тому ці образи є мовчазними, але промовистими свідками усіх трагічних подій, що нині переживає Україна. Вони уособлюють біль і горе матерів, що переживають втрату дітей, розпач та відчай матерів, що змушені тікати від війни, рятуючи дитячі життя. Разом з тим ці образи закарбовують віру у перемогу.

Кошти від продажу ікон на ящиках з-під набоїв підуть на підтримку військової медицини - фото 134100

«Життя переможе смерть – ключова ідея цієї виставки, яка буквально демонструє незламну силу і дух нашого народу. У битві за життя, за культуру, за національну ідентичність. І тому дуже символічно, що ця виставка відкривається у національній святині, яка нарешті відкривається для української культури і плекає українську ідентичність», – наголосив Генеральний директор Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко.

Локацією для експозиції символічно обрана Києво-Печерська лавра — національна святиня України, уділ Пресвятої Богородиці — Матері Ісуса Христа, яка вважається управителькою і покровителькою монастиря. Лавра є Успенською, тож символізує любов синів і дочок до своїх матерів та виконання Божої Заповіді щодо шанування батьків.

Кошти від продажу ікон на ящиках з-під набоїв підуть на підтримку військової медицини - фото 134101

Окрім мистецької, проект має ще й благодійну складову. Кошти від продажу ікон підуть на підтримку різних волонтерських ініціатив, пов’язаних передусім з військовою медициною.

Нагадаємо, проект вже встигли побачити у 20 країнах, 93 містах та 164 локаціях.