6 січня 2026 року від імені парафії настоятель костелу о. Павло Вишковський ОМІ підписав договір про безоплатне користування костелом св. Миколая у Києві терміном на 50 років.
Цим документом завершено довгий шлях, яким громада йшла багато років. Зокрема, останні чотири роки пройшли у боротьбі за справедливість: через меморандуми, петицію та суди трьох інстанцій, які підтвердили правоту парафії. Про це повідомляє офіційний сайт РКЦ в Україні.
«Не легко було також і впродовж останніх місяців, коли треба було вносити зміни до постанови КМУ та обстоювати справедливі умови договору», – йдеться у дописі настоятеля парафії у фейсбуці.
Під час молебню в храмі лунали молитви за Україну та її Захисників. Із духовним словом до вірних звернулися Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас, єпископ-ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький SDB та настоятель парафії костелу св. Миколая отець Павло Вишковський ОМІ.
У заході також взяли участь і виступили представники державної влади: Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Верещук та представниця ОП Олена Ковальська, Міністерка культури України Тетяна Бережна, а також народний депутат України Ростислав Тістик.
Парафіяльна громада виборювала право на гідні умови користування. Крок за кроком парафіяни йшли до мети: спершу Мінкульт погоджувався лише на 5 років, згодом – на 10. Проте, за словами отця Вишковського, вони не зупинилися і домоглися внесення змін до постанови, щоб отримати максимальний термін користування, на який сьогодні дозволяє українське законодавство.
Як повідомили римо-католики, урядова система погодилася не на всі правки громади.
«Я поділяю біль і сумніви, які читаю у ваших коментарях: чому ми погодилися на такі умови? Чи не варто було чекати ще роки на кращі зміни в законодавстві? Нехай нашу правоту оцінить історія, – зазначає настоятель парафії у дописі. – Для нас же сьогодні – це новий етап на болісному шляху нашого визволення з-під ярма радянської спадщини та законів, у яких досі по вуха загруз цілий державний апарат».
У повідомленні РКЦ сказано: «Хоча це не ідеальна угода, оскільки ще не досягнуто повної справедливості, але це – правильний крок. Адже це – майбутнє парафії на наступні 50 років. Це лиш початок нової історії, але і в цьому випадку настоятель парафії о. Павло Вишковський ОМІ дякує всім, хто спричинився до цієї важливої перемоги, і всіх небайдужих просить про подальшу молитовну підтримку».
Як інформувала РІСУ, Кабінет міністрів на засіданні 16 вересня схвалив будівництво у Києві «Будинку музики» до кінця 2023 року. Сюди має переїхати Національний будинок органної та камерної музики України.
До цього часу він користуватиметься костелом св. Миколая спільно з релігійною громадою РКЦ.
Читайте також: