Костел Святого Миколая у Києві нарешті повернуть релігійній громаді

Костел св. Миколая у Києві - фото 1
Костел св. Миколая у Києві
Джерело фото: Главком
Кабінет міністрів на засіданні 16 вересня схвалив будівництво у Києві «Будинку музики» до кінця 2023 року. Сюди має переїхати Національний будинок органної та камерної музики України.

А до цього часу він користуватиметься костелом св. Миколая спільно з релігійною громадою РКЦ, — повідомляє Главком.

«Кабінет міністрів прийняв розпорядження «Деякі питання реалізації указу президента України № 329/2020 від 18 серпня 2020 року «Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму». Згідно з документом, Міністерство культури та інформаційної політики має до кінця 2023 року реалізувати проект будівництва в Києві «Будинку музики» та перемістити до нього державне підприємство «Національний будинок органної та камерної музики України», – йдеться в повідомленні пресслужби Мінкультури.

Уряд доручив Міністерству культури також передати в постійне безоплатне користування релігійній організації «Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви у м. Києві» будівлю костелу Святого Миколая (вул. Велика Васильківська, 75).

У Кабміні вирішили, що до моменту переїзду в новий «Будинок музики» державне підприємство «Національний будинок органної та камерної музики України» користуватиметься костелом спільно з релігійною громадою.

«Процес роботи ДП «Національний будинок органної та камерної музики України» у цей період не зміниться - репетиційний процес і концертна діяльність відбуватиметься за розкладом», – йдеться у повідомленні.

Як РІСУ повідомляла, римо-католицька громада віддавна ставить питання і про повернення храму св. Миколая їм, і про необхідність його термінової реставрації.

Рік тому римо-католики протестували проти проведення у приміщенні храму показу мод — згоду на це дали у Міністерстві культури.

Костел Святого Миколая у Києві нарешті повернуть релігійній громаді_1