Костел святого Миколая у Києві через 100 днів офіційно передадуть римо-католикам

09.02.2022, 18:00
Католики
Костел святого Миколая у Києві через 100 днів офіційно передадуть римо-католикам - фото 1
Про це було домовлено 8 лютого на зустрічі представників РКЦ та МКІПу. Було також обговорено механізм передачі костелу парафії св. Миколая у постійне користування. Ця подія запланована на 1 червня 2022 року, тобто від 9 лютого 2022 року до дати передачі залишиться рівно 100 днів.

Про це повідомив у своєму Фейсбуці настоятель парафії св. Миколая отець Павло Вишковський.

Звершення богослужінь у костелі заплановано вже на найближчий час.

«Під час зустрічі констатовано факт: попри те, що переважна частина протиаварійних робіт була скерована на усунення наслідків пожежі, то сьогодні верхня частина храму, хоч і перебуває в обгорілому і доволі плачевному стані, є придатна до звершення богослужінь, які заплановано вже на найближчий час. Під час зустрічі її учасники зосередилися також на подоланні законодавчих перепон, що виникають у зв’язку з передачею костелу парафії» — пише він.

МКІП на зустрічі представляли: Ростислав Карандєєв, перший заступник міністра, Ірина Прокопенко, директор Українського державного інституту культурної спадщини, Євген Лавро, начальник Управління стратегічного планування та розвитку МКІП, та Ольга Кононенко, директорка Національного будинку органної та камерної музики. Від Римо-Католицької Церкви участь у зустрічі взяли настоятель парафії Павло Вишковський та юрист парафії Олег Яким’як.