До Дня пам’яті великомучениці Варвари був виготовлений ковчег з 200 кілограмів срібла. На жаль, як зазначив Владика, це сьогодні єдині мощі, які мають таку дорогоцінну раку. Попередня була виготовлена ще за кошти Івана Мазепи. Цю ж профінансував Філарет. Частину срібла зібрали і по єпархіях Волині – до 8 кілограмів.
Олена ЛІВІЦЬКА. — "Волинська газета", б.д.
Минулого року Волинська єпархія Української Православної Церкви КП збагатилася на 10 нових храмів і 2 каплиці. Уже освячено 8 місць під будівництво нових церков, зареєстровано 7 нових релігійних громад та жіночий монастир Святителя Василія Великого в Луцьку. Найзнаменнішою подією для вірян минулоріч стало перебування в Луцьку мощей великомучениці Варвари, їм поклонилося 60 тисяч людей. Про це та інше розповів журналістам єпископ Луцький та Волинський Михаїл під час прес-конференції, що відбулася минулого тижня.
8 кг срібла – від Волині
До Дня пам’яті великомучениці Варвари був виготовлений ковчег з 200 кілограмів срібла. На жаль, як зазначив Владика, це сьогодні єдині мощі, які мають таку дорогоцінну раку. Попередня була виготовлена ще за кошти Івана Мазепи. Цю ж профі¬нансував Філарет. Частину сріб¬ла зібрали і по єпархіях Волині – до 8 кілограмів.
Тішить єпископа Михаїла й те, що більшість збудованих храмів закладалося вже за часів його керівництва. А це означає: церкви будуються досить швидко, за 3 роки. Тим паче, що особливих фундаторів при будівництві не було. Лише у с. Мельники-Річицькі на Ратнівщині своїм коштом звела храм родина Корсаків.
Буде богословський інститут
Продовжується будівництво Волинської духовної семінарії. До речі, цей навчальний заклад незабаром матиме статус богословського інституту. Адже згідно з рішенням Священного Синоду навчальні плани та програми духовних закладів Київського Патрі¬архату будуть максимально наближені до світських. Оскільки духовні навчальні заклади бажають отримати акредитацію, то необхідно ввести в плани нові предмети. Саме тому сьогодні працюють і над програмою Волинської семінарії, аби згодом вона могла стати богословським інститутом.
Монахи підуть у... тюрму
Активно розбудовується і монашество. За словами єпископа Михаїла, вже в перший тиждень посту постриглися дві монахині та один монах. Радує, що ці люди – молоді. Жидичинський монастир розрісся настільки, що тепер уже буде поді¬лений на два: частина людей лишиться в Жидичині, інша – „оселиться” у Луцьку на Кафедральній,16, у приміщенні колишньої тюрми. Пам’ятку необхідно привести в порядок і зберегти для міста. Тож, цим займуться монахи.
Рок-співаки не постять. А ми?
Не довкола політиків треба єднатися, а довкола церкви. Так Владика прокоментував приїзд до Луцька лідера „Народної самооборони” Юрія Луценка і виступ під стінами собору рок-гуртів у перший день Великого посту.
– Я не оцінюю його політичну діяльність, але хотів би, щоб полі¬тики враховували релігійні міркування людей, – сказав він. – Ми зустрічалися з братом Луценка, та він заявив, що є православним атеїстом і тому йому байдуже. Розмовляв на цю тему і з міським головою. Богдан Шиба не знав, що виступатимуть співаки, а рішення міськвиконком приймав, коли голова був у відрядженні. Тому ми звернулися до мерії з проханням визначити місце для таких подій, бо вони шкодять духовності.
Свій духовний отець
Майже з усіма вищими навчальними закладами, що є в місті, єпархія підписала угоди про співпрацю. Минулого року свій духовний отець з’явився у Волинському державному університеті, філії Київського славістичного університету і Волинському інституті економіки та менеджменту. Капелани викладають предмет хрис¬тиянської моралі.
– Ми не налаштовували їх на вузькопрофесійну діяль¬ність, – запевнив єпископ Михаїл. – Йдеться лише про моральні засади християнства, у жодному разі не про пропаганду Київського Патріархату. Їх діяльність визначається планом навчального закладу. Це – повсякденна робота духовного наставника.