Кремль висловив стурбованість через автокефалію УПЦ

17.09.2018, 10:32
Кремль висловив стурбованість через автокефалію УПЦ - фото 1
У Кремлі заявили, що стурбовані у зв'язку з наданням автокефалії Православній Церкві в Україні й виступають за «збереження єдності православного світу».

У Кремлі заявили, що стурбовані у зв'язку з наданням автокефалії Православній Церкві в Україні й виступають за «збереження єдності православного світу».

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це журналістам заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

«Безумовно, в Кремлі стежать за цією подією. Безумовно, тривожна інформація, що надходить про, скажімо так, можливі рішення стосовно Церкви в Україні, звичайно, викликає стурбованість. Але, разом із тим, це питання міжцерковного діалогу, це церковна справа, безумовно, держава не може в них втручатися», - сказав Пєсков.

«Для Москви та для всього православного світу єдиний кращий сценарій - збереження єдності православного світу», - сказав він.

Як повідомляла РІСУ, 7 вересня Вселенський Патріарх Варфоломій І призначив у Київ двох екзархів у рамках підготовки до надання автокефалії Українській Церкві. РПЦ назвала призначення константинопольських екзархів "вторгненням на свою канонічну територію" та пригрозила розривом євхаристійного спілкування.

14 вересня Синод РПЦ прийняв рішення припинити участь у структурах під верховенством Константинопольського Патріархату і поминанні Вселенського Патріарха Варфоломія під час Богослужінь на тлі підготовки Фанаром автокефалії Української Церкви.