Лавров звинуватив Вселенського Патріарха у спробі поховати вплив православ'я у світі

19.01.2021, 11:06
Світові
Лавров звинуватив Вселенського Патріарха у спробі поховати вплив православ'я у світі - фото 1
"Координовані з США" дії Патріарха Константинопольського Варфоломія привели до серйозних наслідків, а його роль полягає в "спробі поховати вплив православ'я в світі".

Таку точку зору висловив 18 січня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на прес-конференції за підсумками діяльності російської дипломатії, повідомляє Портал «Credo.Press».

"Я думаю, що ящик Пандори, який Варфоломій відкрив, вже призвів до розколу Кіпрської Православної Церкви, привів до бродіння в інших Православних Церквах. Його місія, судячи з усього, яка йому уготована американцями - а вони не приховують, що вони з ним активно працюють під девізом свободи релігії та віросповідання, - це поховати вплив православ'я в сучасному світі ... Іншого пояснення діям цієї людини я просто не бачу ", - сказав Лавров.

Він підкреслив, що США "змусили" Варфоломія піти "по шляху розколу", підриву багатовікових традицій православного християнства і того, що "в православ'ї називається папізмом".

Будь-яких доказів своїх звинувачень і підозр глава МЗС РФ, як це прийнято в Росії в останні роки, не привів. Він також не назвав джерел такої інформації і канонічних підстав для своїх суджень про "розкол".

Лавров додав, що Варфоломій "обдурив" Православну Церкву України, "обрізавши в результаті обіцяні їй права". Сама ПЦУ з подібними скаргами не виступає, однак Патріарх Філарет (Денисенко), який заявив про відтворення УПЦ КП, використовує саме таку лексику.