Лаврський єромонах закликав Церкви припинити конфліктувати

єромонах Інокентій (Підтоптаний) - фото 1
єромонах Інокентій (Підтоптаний)
Вихованець Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври єромонах Інокентій (Підтоптаний), який нещодавно приєднався до Православної Церкви України, вважає міжправославні конфлікти справою Сатани.

«Споглядаючи за ситуацією, яка сказалась сьогодні на релігійному ґрунті в Україні та дивлячись на полеміку, яка вирує соцмережами, на думку приходить лиш одне: а може вже досить конфліктів? А може вже досить цих нікому не потрібних суперечок? А може вже досить всім нам писати і говорити такі речі, за які потім буде соромно? Замість того, щоб йти до єдності ми навпаки робимо все, щоб цієї єдності не було. Нажаль…», — сказав о. Інокентій власкору РІСУ.

Священик вважає, що всім християнам варто пам’ятати про наступне: «якщо виникає відчуття, що я спасаюсь, а хтось ні, то тут закінчується Церква і починається секта. Дуже не хотілося би, щоби наші співбрати і надалі йшли шляхом ізоляції, а в кінцевому шляху не прийшли би до Бога.»

За словами о. Інокентія, ті, хто кажуть про «безблагодатність» і «неканонічність» ПЦУ, мають зрозуміти недоцільність та хибність цієї пропаганди. Він вважає, що якщо до 15 грудня 2018 року в Україні була проблема церковного розділення, то вона була цілком подолана після надання Томосу про автокефалію. «А ті, хто сумніваються в благодатності — прийдіть та прийміть участь в богослужінні, помоліться, як це вже зробили деякі парафіяни Лаври та інших храмів УПЦ МП, і самі зробите висновок», — запрошує отець.

Священномонах закликає пробачити один одного, не паплюжити святі поняття, не створювати проблем там, де їх немає, не возводити хулу на Святого Духа через роздирання Христового Хітона в Україні, «бо, навіть не помічаючи цього, ми порушуємо все те, про що говорив Христос».

«ПЦУ — відкрита Церква і вона нікому не забороняє молитись в інших храмах. Сподіваюся, що відповідне ставлення з’явиться і в тих, хто нині говорить про цю сумнозвісну “неканонічність”».

Отець Інокентій пропонує задуматись над своєю поведінкою і відмовитись від пропаганди та ідеології, «яка не має жодного підґрунтя в Святому Писанні». Більше того, треба шукати шляхи порозуміння до повної церковної єдності. «Ми всі є єдиною родиною, ми є братами та сестрами у Христі в єдиній Православній Церкві. Так, християни не змогли зберегти заповідь Христа Спасителя “нехай будуть всі єдині”, але ми маємо прагнути до цієї єдності. І нехай в цьому нам допоможе Господь!»

Колишній помічник голови відділу Інформації і зв’язків з громадськістю Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, церковний публіцист і богослов УПЦ МП о. Інокентій (Підтоптаний) прийнятий в число кліриків Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ 13 березня 2021 року. 31 березня очільник Московського Патріархату в Україні митрополит Онуфрій видав о. Інокентію указ про заборону священнодіяти і приймати причастя, який, втім, не є важним, оскільки колишній клирик МП вже не належить до юрисдикції митрополита Онуфрія.