Лікарі назвали причину смерті владики Мілана Шашіка

15.07.2020, 21:22
Католики
За словами єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії Ніла Лущака, владика страждав на варикоз та тромбофлебіт. І саме тромб, за свідченнями лікарів, став причиною смерті єпископа.

Нагадуємо, учора, 14 липня, на 68 році пішов з життя єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан Шашік. Єпископа не стало близько 23-ї години в одній із лікарень Ужгорода. Туди він потрапив напередодні із задухою, розповів священник єпархії отець Владислав Ігнатишин.

В Ужгородському соборі - фото 53544
В Ужгородському соборі

В інтерв’ю «Радіо Марія» єпископ-помічник Ніл розповів, що напередодні владиці Мілану стало погано, він зробив усі необхідні аналізи, в тому числі й ПЛР-тест. Його результат став відомий наступного дня після смерті єпископа — він був негативний.

«Думаю, що єпископ Мілан Шашік щось передчував, — розповів владика Ніл. — Ще перед початком пандемії він написав заповіт, у якому просить вибачення, якщо когось образив. Просить про молитву. Заповіт написаний так, наче він дійсно відчував, що у скорому часі Господь його візьме!».

владика Мілан (Шашік) - фото 53545
владика Мілан (Шашік)

Народився Мілан Шашік 17 вересня 1952 року в Леготі (Словаччина). З 1992 року жив і служив в Україні, у 2009 – отримав українське громадянство. Мукачівську греко-католицьку єпархію очолив з благословіння Папи Івана Павла ІІ у 2002 році як Апостольський Адміністратор, а за 8 років став ординарієм.

Загалом, як розповів отець Владислав Ігнатишин, багаторічна діяльність владики Мілана Шашіка вирізнялась п’ятьма стратегічними тезами. Зусиллями владики Мілана було організовано роботу єпархіальної курії з різними комісіями (комісіяї у справах молоді, зі збереження навколишнього середовища тощо).

Владика Шашік вибудував стратегічний курс на будівництво храмів та парафіяльних будинків і заселення священників на території громади.

Також за сприяння єпископа було запущено будівництво пасторальних центрів, зокрема, Молодіжного центру св. Івана Павла ІІ в с.Анталовці Ужгородського району. Це дало потужний поштовх для розвитку душпастирства молоді та дітей. Владика започаткував численні табори та прощі і сам у них неодноразово брав участь.

Саме за сприяння владики Мілана Шашіка відбулося повернення в лоно єпархії єпископської резиденції як символа історичної ролі Греко-Католицької Церкви на Закарпатті.

Владика МІЛАН показує, де постане відновлений парк позаду єпископської резиденції та кафедрального греко-католицького собору в Ужгороді, який колись там існував. Листопад 2018 - фото 53546
Владика МІЛАН показує, де постане відновлений парк позаду єпископської резиденції та кафедрального греко-католицького собору в Ужгороді, який колись там існував. Листопад 2018

 

Мілан Шашік ініціював заснування першої місійної семінарії у візантійському обряді Redemptoris Mater.

Як розповів отець Владислав Ігнатишин, прощання з владикою почнеться в неділю, з 18-ї години. Поховають владику Мілана Шашіка у понеділок, 20 липня, в крипті собору.

Сьогодні у Хрестовоздвиженському соборі в Ужгороді тривали аудіозаписи проповідей владики Мілана.

Довідка: Від часу заснування собору у його підземеллях, у крипті, ховали мукачівських владик, зокрема, Андрія Бачинського (1732-1809), Олексія Повчія (1754- 1831), Василя Поповича (1796-1864). Останнім був похований мукачівський єпископ Теодор Ромжа (1911-1947), якого Папа Іван Павло II під час відвідин України у 2001 році проголосив блаженним.