Ліквідовується найнадійніша агентура ворога, - експерт щодо законопроекту про заборону Моспатріархату

Ліквідовується найнадійніша агентура ворога, - експерт щодо законопроекту про заборону Моспатріархату - фото 1
Шансів заборонити Московський Патріархат мало, але вони є.

Таку думку у себе на Фейсбуці висловив провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України Олександр Саган.

"Настав час вирішувати питання Московського Патріархату в Україні радикально", - зазначив екперт.

"Уявляю, яке виття почнеться у Заліссі (і в Україні теж) - ліквідовується найнадійніша агентура. Шансів прийняття ЗУ «Про заборону Московського Патріархату на території України» мало, але вони є. Адже закон приймається "з метою захисту національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні". Із завтрашнього дня спостерігаємо за лаврами та монастирями - є підозра, що все, "нажите непосильною працею" буде тихенько вивозитися...", - написав Саган.

Нагадаємо, група народних депутатів (шість із фракції «Голосу» і обранець зі «Слуги народу») виступила за запровадження заборони діяльності РПЦ (УПЦ МП) в Україні. Відповідний законопроєкт 26 березня з’явився на сайті Ради.

Законопроект передбачає внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». А саме – під заборону потрапляють релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України.