На розгляд парламентського комітету направлено законопроект про заборону Московського Патріархату в Україні

29 березня, 09:21
Держава
На розгляд парламентського комітету направлено законопроект про заборону  Московського Патріархату в Україні - фото 1
Група народних депутатів (шість із фракції «Голосу» і обранець зі «Слуги народу») виступила за запровадження заборони діяльності РПЦ (УПЦ МП) в Україні. Відповідний законопроєкт 26 березня з’явився на сайті Ради.

Законопроект передбачає внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». А саме – під заборону потрапляють релігійні організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, повідомляє "Главком".

«В Україні продовжує свою діяльність по суті своїй – розгалужена всеукраїнська розвідувально-диверсійна структура, яка всі ці роки працювала і продовжує працювати на користь путіна – Російська Православна Церква в Україні (раніше – Українська Православна Церква Московського Патріархату). До прикладу, 25 лютого 2022 року у Київській області біля Гостомеля був затриманий протоєрей Російської Православної Церкви в Україні – Михаїл Павлушенко, який допомагав російській армії. 16 березня 2022 року у Києві затримали священика Російської Православної Церкви в Україні отця Онуфрія. Під час обшуку його будинку було виявлено, що він співпрацював зі спецслужбами рф. І такі випадки є неодноразовими. Все це демонструє необхідність законодавчого закріплення заборони діяльності релігійних організацій та об'єднань, які керуються державами, що визнані в Україні такими, що здійснили військову агресію проти нашої держави», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Станом на 28 березня вказаний законопроєкт направлено на розгляд профільного парламентського комітету.