Литва прагне внести очільника РПЦ Кирила до наступного пакету санкцій ЄС

Литва прагне внести очільника РПЦ Кирила до наступного пакету санкцій ЄС - фото 1
ЄС не ввів санкцій проти очільника РПЦ у рамках шостого пакету проти РФ, тепер Литва прагне внести очільника Російської Православної Церкви Кирила до наступного.

Про це повідомив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс у коментарі суспільному мовнику Литви LRT, інформує Еспресо.

За його словами, серед країн існував консенсус щодо внесення Кирила у санкційний список. Для цього також існує законодавча база.

"Є чіткий пакет доказів того, що Патріарх Кирило причетний і був залучений. Тому що без доказів його навіть не вносили туди. Це схвалили посли всіх 27 держав і що найцікавіше, лідери 27 держав", – заявив Ландсбергіс на зустрічі з журналістами.

Він додав, що рішення про введення санкцій проти Кирила було погоджене політично, але його скасували на "фінальному етапі".

"Не знаю, з яких причин, відповісти не можу. Але це дозволяє говорити про те, що у нас є правова основа, практично був політичний консенсус, тому ми можемо спробувати пошукати заново", – вважає глава литовського МЗС

Відомо, що за виключення Патріарха РПЦ із санкційного списку раніше виступала Угорщина.

Як повідомлялося, Європейський Союз виключив Патріарха Кирила з переліку осіб, які підпадають під санкції шостого пакету.

Речник МЗС Олег Ніколенко повідомив, що Україна буде продовжувати добиватися накладання санкцій на Патріарха Московського Кирила та інших росіян, які підривають національну безпеку.