Лукашенко мав телефонну розмову з Патріархом Московським Кирилом

03.08.2021, 11:46
Світові
Лукашенко мав телефонну розмову з Патріархом Московським Кирилом - фото 1
Лукашенко пізно ввечері 30 липня говорив з Патріархом Кирилом (Гундяєвим) про ситуацію в Білорусі, про стан справ в Церкві і міжконфесійні відносини.

“Напередодні пізно ввечері відбулася телефонна розмова президента Білорусі Олександра Лукашенка з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом. В центрі уваги була ситуація в Білорусі та Росії, міжконфесійні відносии і звичайно, обговорили співрозмовники стан справ в Церкві в цілому”, – повідомила пресслужба Лукашенка.

Як зазначають у Духовному фронті України, російські ЗМІ та представники РПЦ форсують тему автокефалії Білоруської Церкви з метою дискредитації. Водночас у Вселенській Патріархії заявили, що ніколи не розглядали питання автокефалії Білоруської Церкви.

У липні цього року керівництво Гродненської єпархії Білоруського екзархату РПЦ звільнило з посади настоятеля Покровського собору протоєрея Георгія Роя, який виступав проти насильства над протестувальниками.

У червні цього року єпископа Білоруського екзархату Московського Патріархату Артемія відсторонили від служіння. Він критикував дії силовиків, які розганяли демонстрації і мітинги людей проти фальсифікацій на виборах.