Лукашенко заявив, що необхідно більш інтенсивно готувати католицьких священнослужителів в Білорусі, щоб не запрошувати їх з-за кордону.
Про це він сказав під час зустрічі з митрополитом Мінським і Заславським Веніаміном, Патріаршим Екзархом всієї Білорусі, повідомляє TUT.BY.
«Ми побудували чимало парафій, і у нас деколи не вистачає священнослужителів. І не тільки у вас. Але Православна Церква з-за кордону, з чужих нам країн не везе священнослужителів, як це відбувається в деяких конфесіях. І я Папі Римському ( як і колишньому, так і нинішньому) позначив цю тему. Як ми можемо приймати зараз священнослужителів з Польщі, коли польська держава, чисто католицька, зайняла таку позицію щодо Білорусі? Це ненормально», - сказав він.
На його думку, в Білорусі треба «більш інтенсивно готувати своїх католицьких священнослужителів». Це питання, за його словами, було поставлено ще перед Папою Римським Бенедиктом XVI.
«Ми будемо на цьому наполягати», - додав Лукашенко.
"При всіх подіях, які відбувалися і відбуваються, особливо в Мінську, нам вдається цей конфесійний мир зберегти. Звичайно, не без помилок і з боку влади, і з боку наших конфесій. Але хочу, щоб ви мене розуміли і почули інші: якщо хоч одна організація в Білорусі, чи то громадська або релігійна, буде націлена на руйнування держави, я, звичайно, як глава держави за Конституцією зобов'язаний захищати цю державу, це мій найперший обов'язок. Звичайно, я буду змушений реагувати», - заявив Лукашенко.
Він привів у приклад главу Католицької Церкви в Білорусі Тадеуша Кондрусевича.
«Їздити в Польщу і отримувати консультації, як руйнувати нашу країну, нікому не буде дозволено», - сказав Лукашенко.
Главу Католицької Церкви Білорусі Тадеуша Кондрусевича 31 серпня без пояснення причин не впустили в Білорусь з Польщі. Пізніше президент Олександр Лукашенко прокоментував ситуацію, заявивши, що католицький єрарх виїхав з Білорусі для консультацій до Варшави. У середині вересня стало відомо: формальною причиною відмови стало те, що паспорт католицького єрарха визнали недійсним.