Митрополита Тадеуша Кондрусевича прикордонники не впускають до Білорусі

31.08.2020, 14:59
Держава
Митрополита Тадеуша Кондрусевича прикордонники не впускають до Білорусі - фото 1
Голову Конференції Католицьких єпископів в Білорусі Митрополита Тадеуша Кондрусевича не пускають до Білорусі прикордонники.

Така інформація з'явилася у білоруської служби Радіо Свобода.

Митрополит Тадеуш Кондрусевич повідомив виданню, що перебуває на переході в Кузниці Білостоцькій і його «не пустили» в країну.

Прес-секретар Католицької Церкви в Білорусі Юрій Санько підтвердив TUT.BY цю ​​інформацію.

- Так, Тадеуш Кондрусевич зараз знаходиться на кордоні. Чому йому не пропускають, ніхто нам не коментує поки. Він повертається з Польщі, тиждень там перебував, тому що у нього були там Богослужіння.

Митрополит Тадеуш Кодрусевич є громадянином Білорусі.

Нагадаємо, 27 серпня Митрополит Мінський і Могилевський Тадеуш Кондрусевич зробив заяву з приводу інциденту 26 серпня у костелі Святого Симона і Святої Єлени в Мінську, коли силовики заблокували в храмі частину демонстрантів і вірян.

- Перебуваючи за кордоном, я з великим болем сприйняв мізерну інформацію про блокаду 26 серпня входу і виходу з Червоного костелу в Мінську збройним ОМОНом ... Висловлюю рішучий протест проти незаконних дій правоохоронних органів, які за своїм призначенням покликані захищати основні права громадян, в тому числі і право на свободу віросповідання, а не перешкоджати їх реалізації, гарантованої законодавством Республіки Білорусь ...

15 серпня Митрополит Кондрусевич закликав білоруську владу припинити насильство і звільнити всіх затриманих у ході протестів після виборів.