Майже 10 громад за вихідні вийшли з УПЦ МП (оновлено)

Збори у Великополовецькому - фото 1
Збори у Великополовецькому
За 12-14 травня декілька громад у різних областях вирішили змінити юрисдикцію і перейти з УПЦ МП до ПЦУ.

У селі Озірна на Черкащині 12 травня зібралася місцева релігійна громада, аби обговорити питання переходу з УПЦ МП до ПЦУ. Священник, який раніше правив у місцевій церкві, втік, каже голова Водяницької територіальної громади Руслан Каюк.

"Люди вже давно хочуть перейти до ПЦУ, — розповідає Каюк, якого цитує видання Про Все. — Громада хоче українського священника, а не "перефарбованого". Зараз є невелика проблема, аби знайти такого, який би погодився очолити церкву. Ми готові забезпечити його всім необхідним, в тому числі й житлом. В нашій громаді священники УПЦ повтікали і церкви пустують".

Наразі у Водяницькій територіальній громаді вже певні парафії перейшли до ПЦУ. Ще у кількох селах триває процес переходу.

UPD: Як стало відомо, 14 травня збори відбулися також в селах Попівка і Мизинівка (церква св. Георгія) Водяницької тергромади.

«Озірна, Попівка й Мизинівка – це один округ. В них церква в кожному селі є. Люди давно вже підіймали питання переходу. Їхній священник з УПЦ (московського патріархату) ще рік тому, як почалось вторгнення, зробив «жест доброї волі» – не приїжджає, він не місцевий був. Схожа ситуація в Шубиних Ставах, Рижанівці й Чижівці. Там теж священник УПЦ (МП) давно не з’являється, а люди ініціюють перехід до ПЦУ. Тож нині шукаємо двох священників ПЦУ або хоча б одного, готові навіть житлом забезпечити. До Владики звертались. У самих Водяниках дві церкви – обидві ПЦУ. Священник один. Ще будується церква ПЦУ у Кобиляках. Скрізь по громаді нині служить водяницький батюшка, трохи йому допомагає звенигородський», – розповів виданню "Вісті Черкащини" голова громади Руслан Каюк.

Майже 10 громад за вихідні вийшли з УПЦ МП (оновлено) - фото 114429

Серед областей лідером є Хмельницька область, де найбільше громад змінило юрисдикцію за 2022-2023 роки. За ці вихідні ще дві громади поповнили цей список.

13 травня релігійна громада св. Миколая с. Жилинці (Ярмолинецька селищна рада Хмельницької області) проголосувала за перехід до ПЦУ. Вперше в місцевій церкві пролунала молитва українською мовою. Місцевий священник не побажав перейти разом з громадою і залишився вірним Московському Патріархату.

14 травня відбулися збори у с. Баговиця і на них було прийнято рішення за перехід до ПЦУ.

На другому місці за кількістю переходів цього року є Київщина. За ці дні тут у трьох громадах відбулися збори.

Як РІСУ повідомляла, 13 травня відбулися збори у громаді свв. апп. Петра і Павла у селі Петропавлівське.

Цього ж дня до ПЦУ перейшла громада Свято-Покровському храму в с. Великополовецьке.

Релігійна громада села Раківка (Бучанська тергромада) проголосувала за перехід Свято-Успенської церкви до ПЦУ. На збори села, що відбулися 13 травня, прийшли понад 140 мешканців Раківки, це Синяківський старостат Бучанської громади. «За» перехід проголосували більшість із них.

Майже 10 громад за вихідні вийшли з УПЦ МП (оновлено) - фото 114430

Наразі приміщення самої церкви та трапезної опечатано – до завершення всіх формальних процедур щодо переходу.

«Синяківська громада була окупованою з перших днів повномасштабного вторгнення, тож цілком зрозуміло, чому люди тут хочуть мати саме українську церкву. На території нашої громади відтепер обидві церкви належать до Православної Церкви України. Вітаю церковні громади із цим патріотичним рішенням», – коментує Віра Марченко, староста Синяківського старостинського округу.

Також багато переходів громад є на Вінниччині.

14 травня стало "історичним" для громади Різдва Пресвятої Богородиці в с. Соболівка: мирно, толерантно, в рамках законодавства вони зробили свій вибір — прийняли рішення про створення релігійної громади Православної Церкви України. За це поставили свої підписи більше 500 жителів села.

Своїм одноголосним рішенням учасники зібрання прийняли Статут релігійної громади та проголосували за підготовку необхідного пакету документів та початок процедури реєстрації Статуту в управлінні у справах національностей та релігій Вінницької ОДА.

Майже 10 громад за вихідні вийшли з УПЦ МП (оновлено) - фото 114432

Зворушили присутніх слова старійшини Соболівської громади, 98-літньої Марії Кирилівни Шевченко, її спогади про страту енкаведистами священника Соболівської автокефальної православної громади Авксентія Трохимовича Боранчука виключно за те, що службу в церкві правив українською.

Також, як РІСУ писала, 14 травня у селі Вільне на Дніпропетровщині відбулися збори парафії Великомученика Пантелеймона. Присутні одноголосно проголосували за вихід з УПЦ МП і перехід до Православної Церкви України.

Нагадаємо, що і за минулі вихідні декілька громад змінили свою юрисдикцію. Переходи громад до ПЦУ відбуваються також і у будні дні.