Майже половина монахів Києво-Печерської лаври готові перейти до ПЦУ, - Митрополит Епіфаній

Майже половина монахів Києво-Печерської лаври готові перейти до ПЦУ, - Митрополит Епіфаній - фото 1
У монастирях УПЦ МП є чимало ченців, які хотіли б приєднатися до Православної Церкви України.

Про це в інтерв'ю LB.ua розповів Митрополит ПЦУ Епіфаній.

"Лаври як такі є надбанням українського народу. Це - майно, яке належить Українській державі. І ним розпоряджається уряд України. Але інше питання, що цими лаврами володіють - на умовах договору - монастирі Московського Патріархату в Україні", - заявив першоєрарх.

За його словами, держава може прийняти рішення про розірвання договору.

"Але також нам відомо, що в цих монастирях є значна кількість монахів, які підтримують ідею переходу до Православної Церкви України. Якщо ця критична маса ченців набереться і вони приймуть рішення (про перехід до ПЦУ. - ред.), то для держави не буде проблемою передати право займати лавру їм. Ну тому, що це власність Української держави.

Згідно з нашою інформацією, в Києво-Печерській лаврі кількість ченців, які порушують питання перед своїм керівництвом щодо ухвалення якогось рішення, вже наближається до половини. Коли буде абсолютна більшість, вони приймуть рішення перейти, доєднатися (до ПЦУ. - ред.), а оскільки це майно належить державі, то держава переукладе договір чи якимось іншим чином розв'яже це питання", - підкреслив Предстоятель ПЦУ.