Маріупольські археологи розкопали дев'ять поховань бронзового періоду

19.08.2020, 10:30
Культура
Маріупольські археологи розкопали дев'ять поховань бронзового періоду - фото 1
З 27 липня по 13 серпня археологи Маріупольського державного університету проводили розкопки одного з чотирьох курганів бронзової доби — раннього залізного віку (ІІІ тис. до н.е. — ІХ ст. н.е.) біля смт Ялта, повідомляє пресслужба Маріупольського державного університету.

За повідомленням ІА «Вчасно», цього року експедиція об’єднала дослідників із метою виявлення та дослідження пам’яток археології Надазов’я.

Учасники експедиції дослідили зруйновний під впливом часу і зовнішніх факторів курган висотою близько пів метра та діаметром близько 30 метрів.

Маріупольські археологи розкопали дев'ять поховань бронзового періоду - фото 57188

 

Первинний насип був споруджений за доби ранньої бронзи носіями ямної культури (3500−2700 рр. до н.е.). У добу пізньої бронзи населення зрубної культури продовжувало використовувати некрополь, здійснивши щонайменше сім поховань (1700−1200 рр. до н.е.).

За підсумками археологічної експедиції досліджено дев'ять поховань доби бронзи. Серед знахідок — керамічний посуд і вироби з кістки, які розкривають духовну та матеріальну культуру давніх племен Північного Приазов'я. Як відзначає керівник експедиції, старший викладач кафедри історичних дисциплін В'ячеслав Забавін, знахідки дозволяють говорити про перспективність подальших досліджень курганної групи бронзової доби — раннього залізного віку у майбутньому.

Маріупольські археологи розкопали дев'ять поховань бронзового періоду - фото 57187

 

Згідно з дозвільними документами Інституту археології НАНУ та Міністерства культури України всі знахідки будуть передані на постійне зберігання до Маріупольського краєзнавчого музею.