24 лютого 2021 року Комунальне некомерційне підприємство Маріупольської міської ради «Маріупольске територіальне медичне об’єднання здоров’я дитини та жінки» отримало медичне обладнання в рамках проекту «Папа для України» за сприяння благодійної організації «Благодійна Місія Карітас Спес Харків» та спілки «Допомога Церкві на Сході» при Єпископаті Польщі.
Про це йдеться на Facebook сторінці Харківсько-Запорізської дієцезії Римо-Католицької Церкви.
За сприяня ординарія Харківсько - Запорізської дієцезії Римо-Католицької Церкви єпископа Павла Гончарука, проектною комісією «Папа для України» було закуплено мікроскоп, центрифугу лабораторну клінічну, ножиці лапароскопічні біполярні, ендоскопічну систему, автоматичний гематологічний аналізатор.
На урочистій передачі медичного обладнання були присутні єпископ – ординарій Харківсько -Запорізської дієцезії Павло Гончарук, директор «Карітас Спес Харків» отець Войцех Стасевич, директор спілки «Допомога Церкві на Сході» при Єпископаті Польщі о. Лєшек Крижа TChr , в.о. директора Комунального некомерційного підприємства Маріупольскої міської ради «Маріупольске територіальне медичне об’єднання здоров’я дитини та жінки» Сидоренко Наталія Вікторівна, перший заступник міського голови Маріуполя Когут Михайло Михайлович та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Парамонова Олена Юріївна.
Єпископ Павло Гончарук зазначив, що Католицька Церква надає велике значення допомозі жителям Донецької та Луганської областей та з 2014 року бере активну участь у проектах, що реалізуються благодійною місією «Карітас Спес», спілкою «Допомога Церкві на Сході», МЗС Республіки Польща та іншими гуманітарними місіями.
Довідково
Акція «Папа для України» – це гуманітарна ініціатива Святішого Отця Папи Франциска, спрямована на допомогу жителям України, які постраждали від воєнних дій на Сході країни, незалежно від їх конфесійної приналежності, національності чи політичних переконань.
На заклик Його Святості Папи Франциска, в квітні 2016 року зібрано майже 16 мільйонів євро, з яких в католицьких парафіях Європи було зібрано 11 мільйонів євро, і 5 мільйонів Понтифік виділив з власного фонду.
За два роки Папською допомогою було охоплено близько 900 тисяч постраждалих внаслідок бойових дій осіб (прямих і непрямих бенефіціарів).
Допомога надавалась по всій зоні ведення бойових дій та прилеглих територіях, а також в регіонах з найбільшим скупченням внутрішньо переміщених осіб – Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська області та місто Київ.