Created with Sketch.

Маронітський католицький Патріарх відвідав Москву

07.03.2013, 10:26

У Патріаршій резиденції в Москві 27 лютого 2013 відбулася зустріч Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Маронітським Патріархом Антіохійським й усього Сходу Бешаром Бутросом кардиналом ар-Раї.

У Патріаршій резиденції в Москві 27 лютого 2013 відбулася зустріч Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з Маронітським Патріархом Антіохійським й усього Сходу Бешаром Бутросом кардиналом ар-Раї.

Як сказано в повідомленні Служби комунікації ВЗЦЗ, Патріарх Кирил тепло привітав гостя і висловив сподівання, що його перебування в Росії дасть можливість познайомитися з життям РПЦ і обговорити становище християн на Близькому Сході.

Патріарх підкреслив, що Бешара Бутрос кардинал ар-Раї є другим Предстоятелем Маронітської Церкви, який відвідує Російську Православну Церкву. До цього його попередник кардинал Насраллах Сфейр відвідав Російську Церкву в 1987 році.

За ці двадцять п'ять років, за словами Патріарха Кирила, обидві Церкви пройшли великий шлях, багато чого змінилося в світі, в тому числі і на Близькому Сході.

Патріарх Кирил, звертаючись до гостя, підкреслив: «Ваша Церква займає абсолютно особливе місце в Католицькій Церкві, бо всередині неї представляє Антіохійську богословську традицію і традицію благочестя. Це дає нам можливість плідно обмінюватися думками з богословських питань, у тому числі питань православно-католицького діалогу».

Патріарх Московський висловив сподівання, що візит Маронітського Патріарха Антіохійського і всього Сходу до Російськоъ Церкву відкриє «нові можливості для обговорення цілоъ низки тем, які стоять на порядку денному».

Маронітський Патріарх Антиохійський і всього Сходу передав Предстоятелю Росыйськоъ Церкви привітання від Президента Ліванської Республіки Мішеля Сулеймана і кардинала Насраллаха Сфейра.

Говорячи про становище християн в близькосхідному регіоні, Маронітський Патріарх підкреслив: «Ми не хочемо, щоб нас називали меншинами, оскільки давно пустили коріння в цю землю і міцно стоїмо на ній дві тисячі років. Ми не якась група людей, яка була кимось перенесена на Схід. Ми родом зі Сходу і були тут ще за 600 років до ісламу. Ми продовжимо працювати з Російською Церквою, з іншими дружніми Церквами та державами, щоб стверджувати за християнами в нашому регіоні права громадянства. Ми такі ж громадяни і будемо боротися за це. ... Ми вимагаємо, щоб нам належали всі ті права на Батьківщину, якими володіють інші, оскільки ми є корінними жителями цих місць», – зазначив він.

На завершення зустрічі, що пройшла в атмосфері взаєморозуміння, відбувся обмін пам'ятними подарунками.

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08