"Безглузда політизація Церкви в Росії має припинитися", - Патріарх Варфоломій

"Безглузда політизація Церкви в Росії має припинитися", - Патріарх Варфоломій - фото 1
Патріарх Варфоломій говорив про війну Росії проти України на зустрічі Генерального комітету Всесвітньої Ради Церков. Він розкритикував залученість до цієї війни Російської Православної Церкви та її очільника - Патріарха Кіріла.

Про це пише Vatican News.

"Православна християнська єдність була глибоко поранена вторгненням Російської Федерації в Україну в лютому 2022 року. На цю глибоку рану, що поширилась на цілий православний світ, потрібно знайти «бальзам із Галаада», щоб зарадити болю, втратам і цинічній Realpolitik, що нав’язана Православній Церкві. Ми висловлюємо нашу вдячність Всесвітній Раді Церков за заклик до миру, а також за підтримку демократії, що постає в Україні, та побожного і шляхетного українського народу. Навіть зараз церковні структури Московського Патріархату в Україні шукають способів відрізнитися від державної Церкви агресора під керівництвом Патріарха Кіріла. Ми говоримо про державну Церкву, оскільки правда полягає у відповідності практиці, а не в самовизначеннях. Ця гостра і болюча дійсність уже завдала шкоди на покоління в майбутті православного християнства на слов’янських землях. Ми всі молимося про швидке і справедливе закінчення цієї непотрібної імперіалістичної кампанії, а також про кінець непотрібної та безглуздої політизації Церкви в Росії. Ми не можемо дозволити, щоб заміна нашої християнської віри зброєю стала нормою", - наголосив Патріарх Варфоломій.

Як РІСУ інформувала, Генеральна асамблея Конференції Європейських Церков (КЄЦ), яка провела засідання з 15 по 20 червня у Таллінні, засудила вторгнення РФ в Україну.