Територіальну цілісність України повинен визнати весь світ, - Заява Генеральної асамблеї Конференції Європейських Церков
Заяву КЄЦ поширив доктор історичних наук Андрій Смирнов на ФБ.
"Засуджуємо незаконне та жорстоке вторгнення РФ в Україну. Немає приводу, під яким може бути виправдане вторгнення в незалежну країну – політичного, юридичного чи морального. Підтримуємо народ України, який прагне захистити свою територію. Теритоіальну цілісність України повинен визнати весь світ.
Ми молимося разом за тих, хто страждає від наслідків цієї війни. Ми сумуємо за незліченними втратами життя жінок, чоловіків, молодих та старих. Ми сумуємо за пораненнями, болем та травмами. Сумуємо разом з тими, хто змушений покинути свої домівки та близьких. Ми "плачемо з тими, хто плаче" (Римлянам 12:15-18)", - йдеться у документі.
Генеральна асамблея Конференції Європейських Церков високо оцінила зусилля Церков та християн, які запропонували гуманітарну та духовну допомогу постраждалим і продовжують це робити.
"Загроза ядерної зброї має бути засуджена. Порушення прав людини – навіть в контексті війни – не можуть бути виправданими. Ті, хто розв'язав цю війну, хто пропагує брехню та дезінформацію, повинні нести відповідальність за все", - йдеться у документі.
Генеральна асамблея Конференції Європейських Церков закликала Церкви, уряди та громадянське суспільство підтримати опір України щодо агресії Росії.
"Дорога до майбутнього миру буде нелегкою. Церкви, особливо ті, які зараз розділені відповідно до політичного або регіонального рівня, повинні не сприяти конфлікту, а бути миротворцями, агентами справедливості та правди, захисниками прав людини", - наголошено у Заяві Генеральної асамблеї Конференції Європейських Церков щодо війни в Україні.
Додамо, до складу Генеральної Асамблеї Конференції Європейських Церков входять 114 православних, протестантських, англіканських і старокатолицьких Церков.
Тема цьогорічної – 16-ї Асамблеї – «Під Божим благословенням – творити майбутнє». Господарями були Естонська Євангелічно-Лютеранська Церква та Православна Церква Естонії (Вселенський Патріархат).
Генеральна асамблея відбувається кожні п'ять років. Організація була заснована в 1959 році, після Другої світової війни, щоби працювати на зцілення та мир.
Разом зі своїми екуменічними партнерами КЄЦ представляє понад 380 мільйонів європейських громадян на континенті та прагне бути голосом віри в діалозі з державними політиками.