Медіарегулятор підписав Меморандум про співпрацю з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій

24.05.2023, 15:49
Культура
Медіарегулятор підписав Меморандум про співпрацю з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій - фото 1
Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк і єпископ Української Лютеранської Церкви В’ячеслав Горпинчук, головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, 23 травня 2023 року підписали Меморандум про співпрацю.

Про це повідомляє сайт ВРЦіРО.

Він став результатом досягнутих під час попередньої зустрічі домовленостей про спільні зусилля для протидії мові ворожнечі, дезінформації й напрацюванні критеріїв до інформації, яка є недопустимою для поширення в ефірі. Документ визначає напрями подальшої співпраці між інституціями.

Під час підписання Меморандуму були присутні також члени і працівники апарату Національної ради, представники ВРЦіРО.

Метою документа є:

культивування у медіа поваги до почуттів, прав і свобод усіх громадян нашої країни незалежно від церковної, конфесійної, релігійної чи світоглядної належності;

протидія поширенню інформації, яка розпалює ненависть, ворожнечу чи жорстокість до окремих осіб чи груп осіб за різними ознаками;

протистояння поширенню інформації, яка може заподіяти шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дітей;

вдосконалення нормативно-правової бази та правозастосовної практики у сфері виявлення такої деструктивної інформації;

сприяння діяльності медіа щодо забезпечення розвитку свободи слова, свободи совісті та віросповідання;
поліпшення стану медіаграмотності, критичного мислення та інформаційної гігієни у релігійній та світоглядній сферах.

«Ми дуже раді, що разом далі будемо працювати над утвердженням демократії у нашій країні, що ми порозумілися з усіх важливих питань. Наші цінності – разом далі рухаючи реформу, підсилювати, утверджувати її в медіа. Меморандум передбачає працю і наш рух у цьому напрямі», – зауважила Ольга Герасим’юк.

Спільна діяльність у рамках Меморандуму передбачає організацію та участь в інформаційно-просвітницьких заходах, у тому числі семінарах, вебінарах, навчальних курсах та інших заходах із питань, що стосуються свободи слова, свободи совісті та віросповідання, медіаграмотності, критичного мислення та інформаційної гігієни у релігійній сфері, а також діяльності суб’єктів у сфері медіа.

Меморандум набуває чинності з дня його підписання і є безстроковим.