Мер Умані обговорив з головним рабином України організацію безпечного святкування Рош га-Шана

Мер Умані обговорив з головним рабином України організацію безпечного святкування Рош га-Шана - фото 1
Мер міста Умань Олександр Цебрій провів переговори з головним рабином України Моше Реувен Асманом про організацію безпечного святкування єврейського Нового року паломників-хасидів під час епідемії Covid-19 в Україні.

Про це Цебрій повідомив в інтерв'ю виданню "Обозреватель", інформує Lenta.ua.

"Хочу подякувати головного рабина України за принципову позицію (щодо обов'язкового ПЛР-тестування тих, хто приїжджає в місто прочан, - ред.), Яка збігається і з моєї, і з позицією більшості уманчан - що здоров'я і життя важливіше за все. І потрібно зробити все , щоб уникнути інфікування як жителів міста, так і гостей", - зазначив міський голова Умані.

Мер міста не зміг назвати точну кількість прибулих в місто прочан. Їх маршрут пролягає через Брацлав, Київ, Одесу, Дніпро та інші міста України. За даними Цебрія, організатори заходу приїхали задовго до 18 вересня. На сьогодні у восьми хасидів підтверджений діагноз Covid-19: двоє видужали, а шестеро переносять хворобу в легкій формі.

"Я наполягаю, щоб абсолютно усі паломники пройшли ПЛР-тестування - тоді у нас буде розуміння, і в першу чергу це зніме соціальну напруженість як серед уманчан, так і серед паломників-хасидів. І я ще раз хочу підкреслити, в цьому немає проявів антисемітизму, нетерпимості. Це турбота про здоров'я людей", - заявив Цебрій.

За його словами, ПЛР-тестування дасть можливість вільно святкувати Рош-га-Шана.

Також мер Умані вказав на відсутність будь-яких проявів ксенофобії та антисемітизму в місті. Окремі випадки з втручанням правоохоронців носять характер майнових суперечок. Він запевнив, що МВС повністю контролює ситуацію з безпекою у місті.

Цебрій зазначив, що основний приплив паломників очікується 14-15 вересня. Незважаючи на розбіжності між окремими брацлавськими хасидами, міській владі вдалося погодити алгоритм святкування.У майбутньому повинен бути створений єдиний координаційний центр серед паломників-хасидів, який брав би на себе відповідальність і координував дії як з органами місцевого самоврядування, так і з органами центральної влади.

"Ще раз дуже хочу подякувати за позицію і бажання вирішити усі наболілі питання головного рабина України - це Моше Реувен Асман. Саме він є тією об'єднуючою силою, яка допомогла провести діалог", - підсумував мер Умані Олександр Цебрій.