Мережа Instagram помилково позначила мечеть Аль-Акса як терористичну організацію

17.05.2021, 15:34
Світові
Соціальна мережа позначила мечеть Аль-Сакса в Єрусалимі як терористичну організацію та видалила публікації й хештеги, в яких згадувалося про мечеть, сутички біля якої стали початком війни між Ізраїлем та Палестиною.

Виявилося, що система модерації вмісту помилково пов'язала назву мечеті із позначенням, яке компанія зарезервувала для терористичних організацій, пише Detector.media з посиланням на BuzzFeed News.

Повідомляється, що соцмережа видалила частину контенту про мечеть і хештеги #AlAqsa, # الااى або # الى, однак як тільки помилку виявили, працівники Instagram поступово почали відновлювати контент.

Помилку соцмережі повʼязують із спільною роботою влади Ізраїлю і компанією Facebook, яка й є власником Instagram, адже Ізраїль з 2016 року допомагає відстежувати повідомлення, які підбурюють до насильства. Є припущення, що контент могли блокувати саме ізраїльські модератори. Користувачі, дописи яких видалили, отримували повідомлення про те, що їхній контент видалений через звʼязок з «насильством або небезпечними організаціями».

Нагадаємо, саме поблизу цієї мечеті відбуваються зіткнення між ізраїльськими поліцейськими та палестинцями, багато з яких відвідували це місце для молитви в останні дні Рамадану.

«Ця помилка, і багато інших є абсолютно неприйнятними. Аль-Акса є третім найсвятішим місцем для ісламських вірян та є центральним місцем віри для приблизно 1,8 мільярда людей», — заявили у компанії Facebook.

Нагадаємо, в останній день Рамадану, 7 травня, у східному Єрусалимі виникли сутички між ізраїльською поліцією і палестинцями. Великі зіткнення спостерігалися біля Аль-Акси. За попередніми даними, за три дні постраждало близько тисячі осіб. Вже 10 травня рух ХАМАС і бойовики «Ісламського джихаду» почали масований ракетний обстріл Ізраїлю.