Ми чекаємо на іншу Росію, - єпископ УГКЦ виданню «The Pillar» про можливість примирення

19 квітня, 17:41
Суспільство
Ми чекаємо на іншу Росію, - єпископ УГКЦ виданню «The Pillar» про можливість примирення - фото 1
Перебуваючи із душпастирським візитом у Португалії, владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, поспілкувався із журналістами католицького видання «The Pillar». У цій бесіді серед іншого заторкнули тему навернення Росії та можливості примирення із нею після завершення війни.

Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ.

Відповідаючи на питання про можливість примирення із Росією, український єпископ Степан Сус зазначив, що українці сподіваються на те, що Росія зрозуміє власні помилки, які вона зробила, розпочавши цю непотрібну війну.

«Роками росіяни говорили нам, що ми їхні брати і друзі, але сьогодні ми розуміємо, що навіть якщо хтось називає тебе братом, це не означає, що він не буде робити тобі поганих речей», — сказав владика Степан.

«Ми чекаємо на іншу Росію. Росію, яка буде частиною Європи, і Росію, яка зрозуміє, що вона може зробити багато хорошого в цьому світі, починаючи з поваги до гідності людського життя, поваги до власного народу — адже ми розуміємо, що багато людей з російського боку загинули в цій війні — і що Росія перегляне своє ставлення до інших країн», — підкреслив архиєрей.

Він також відзначив інтенсивне бажання росіян своєю пропагандою переписати історію всього світу. За його словами, якщо вони не приймають якусь країну, то кажуть, що її існування є помилкою історії, так вони говорили про Україну, кілька тижнів тому вони говорили щось подібне про Бельгію, Польщу, країни Балтії.

«Вони намагаються ревізувати історію, і небезпека для нас полягає в тому, що іноді вони використовують християнські цінності для того, щоб виправдати власні помилки. Як на початку війни, вони казали, що хочуть врятувати світ, і саме тому вони повинні були розпочати війну, рятуючи світ від його гріхів. Цей „місіонерський“ чи „месіанський“ дух є небезпечним, тому що ми бачимо в історії всіх тиранів, що вони починали свій шлях з того, що декларували необхідність навернути світ, врятувати світ, вбиваючи мирне населення», — зазначив голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Також єпископ не зміг оминути увагою прохання Пресвятої Богородиці у Фатімі про молитву за навернення Росії.

«Ми часто замислюємося над значенням послання Діви Марії з Фатіми: чому Росія повинна навернутися? Я думаю, що ми боремося зі злом, і ми розуміємо, що це зло має людське обличчя, тому що була одна людина, яка почала цю війну, яка почала поширювати цю отруту, і ми повинні зупинити цю людину. Не тільки українці, але й інші європейські країни, і весь світ повинен зупинити це зло і допомогти Росії змінитися. Все повинно глибоко змінитися, щоб навернутися», — висловив свою думку архиєрей.

«Коли ми говоримо про когось, хто навернувся, ми маємо на увазі, що ця людина повністю змінила свої погляди, весь контекст свого життя, і, можливо, саме тоді ми по-справжньому зрозуміємо це послання Діви Марії у Фатімі. Це послання було не просто заявою, це було завдання, яке було доручено людям, не боятися боротися зі злом. Це те, що ми робимо щодня на передовій», — мовив на завершення владика Степан Сус.

Із повною версією інтерв’ю владики Степана Суса виданню «The Pillar» можна ознайомитися тут