• Головна
  • Новини
  • Ми хочемо з найвищого престолу християнського світу заявити про біль України, - Патріарх УГКЦ про візит єпископів до Риму...

Ми хочемо з найвищого престолу християнського світу заявити про біль України, - Патріарх УГКЦ про візит єпископів до Риму

04.03.2016, 12:06
Ми хочемо з найвищого престолу християнського світу заявити про біль України, - Патріарх УГКЦ про візит єпископів до Риму - фото 1

Патріарх Святослав (Шевчук) 3 березня разом з єпископами Постійного Синоду, Апостольським візитатором і душпастирями УГКЦ в Італії та Іспанії очолив Божественну Літургію за мир в Україні у Папській базиліці Санта Марія Маджоре. У своїй проповіді Глава УГКЦ розповів присутнім про мету візиту до Риму українських єпископів.

12819.jpg-ggr.jpgПатріарх Святослав (Шевчук) 3 березня разом з єпископами Постійного Синоду, Апостольським візитатором і душпастирями УГКЦ в Італії та Іспанії очолив Божественну Літургію за мир в Україні у Папській базиліці Санта Марія Маджоре. У своїй проповіді Глава УГКЦ розповів присутнім про мету візиту до Риму українських єпископів.

«Ми, владики Постійного Синоду, захотіли приїхали до Риму, зустрітися із Святішим Отцем насамперед, аби згадати одну із найсумніших подій в історії УГКЦ. Наступного тижня – 8 березня наша Церква згадуватиме 70-річчя псевдо собору, публічного розп’яття на шої Церкви”, - сказав він.

Патріарх Святослав, зазначив, що 70 років тому почалося тотальне знищення УГКЦ і багатьом здалося, що Церква вже не воскресне. Церква мужньо пройшла підпілля. Однак і тепер у світі є сили, які зацікавлені, знищити Церкву, використовуючи при тому вже інші, більш підступні методи.

«Ми захотіли з Божої волі стати голосом страждаючої України тут у Римі перед Святішим Отцем, щоби з найвищого престолу християнського світу заявити про біль того народу», - наголосив першоєрарх.

Свою проповідь Глава УГКЦ виголосив українською мовою, але наприкінці він звернувся італійською до паломників, які масово приходять до базиліки Санта Марія Маджоре у Рік Милосердя.

Патріарх Святослав згадав про переслідування УГКЦ у радянський час та як 70 років тому "голос зла" намовляв відмовитися від вірності Престолу Петра. Цей самий голос, зауважив проповідник, зараз намагається переконати їх стати православними чи приєднатися до Московського Патріархату. Літургія в папській базиліці є конкретним знаком вірності УГКЦ Папському Престолу. Патріарх Святослав попросив всіх молитися за мир в Україні.

12799280_.jpg-vvv.jpg

 1279.jpg-fff.jpg

12821633_1.jpg-vvv.jpg

Фото Marc Williams