«Ми повинні зачерпнути сили з нашого коріння, щоб розквітнути», — Глава УГКЦ у Галичі

10 січня, 10:22
Культура
«Ми повинні зачерпнути сили з нашого коріння, щоб розквітнути», — Глава УГКЦ у Галичі - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав 9 лютого здійснив візит до Галича з нагоди 1125-річчя першої згадки про це місто. У храмі Різдва Христового першоєрарх очолив урочисту Архиєрейську Божественну Літургію.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Звертаючись до присутніх, він акцентував увагу на єдності, якою всі ми пов’язані:

«Сьогодні я прибув до цього славного міста Галича і відчуваю особливу для нас, нашої Церкви та держави місію: відзначити 1125-річчя від першої згадки про Галич. Ми зібралися у цьому славному храмі Різдва Христового, який зберігся для нас із тих часів. Тому важливо, що нині він є не просто музеєм, а живим Божим домом».

Історія нашої спільності, за словами Глави УГКЦ, бере початок від часів митрополита Києво-Галицького Андрея Шептицького, який зробив цей храм своїм прокатердральним собором. Саме він зміцнив Києво-Галицьку вісь, яку ми зберегли до сьогодні.

«Довкола цієї історичної і духовної осі єднання нашого народу маємо розпочати цей рік, подібно до того, як протистояли північним сусідам багато років тому. Ця Києво-Галицька вісь — життєдайна для нашого народу та Церкви, і кожен, хто хотів підкорити наш народ, намагався її розірвати. Вони хотіли ізолювати Галичину від Києва, а Київ переорієнтувати з українського народу на далеку Північ», — промовив Блаженніший Святослав.

«Готуючись до святкування 1125-річчя Галича, ми не знали, що цей рік стане роком нашої майбутньої перемоги», — наголосив архиєрей.