Created with Sketch.

Ми стали свідками безпрецедентої крадіжки, - Глава УГКЦ про анексію чотирьох областей України

06.10.2022, 09:24

Патріарх УГКЦ Святослав під час зустрічі з духовенством Київської архиєпархії прокоментував слова Папи Франциска, промовлені перед молитвою «Ангел Господній» минулої неділі, і пояснив позицію Української Греко-Католицької Церкви щодо анексії Росією території чотирьох областей України.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Ми стали свідками безпрецедентної події в історії сучасного людства — безсоромної крадіжки на державному рівні», — заявив Блаженніший Святослав, коментуючи спробу анексії російською федерацією захоплених територій Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей України.

«Господь Бог наказав людині: не кради! Коли крадіж стає політикою якоїсь держави, ба більше, представляється як велика перемога, то ця держава і її політика, за словами святого Папи Івана Павла ІІ, стає структурою гріха у світі», — сказав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив, що Українська Греко-Католицька Церква рішуче засуджує анексію території України. Її позиція висловлена, зокрема, у спільному зверненні Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій. «Територія України в межах міжнародно визнаного та закріпленого Конституцією кордону є цілісною і недоторканною. Розв’язана Росією повномасштабна війна проти України має на меті всупереч міжнародному праву захопити частину території України і знищити Українську державу», — йдеться в документі.

Незаконна анексія, зауважив Предстоятель УГКЦ, стала головною темою роздумів Папи Франциска перед молитвою «Ангел Господній» минулої неділі. Такий жест Святішого Отця є безпрецедентною подією, адже зазвичай цій молитві передує недільна проповідь.

Святіший Отець, зокрема, сказав: «Я рішуче засуджую серйозну ситуацію, що останніми днями створилася через чергові дії, суперечні з принципами міжнародного права. Вона, насправді, посилює загрозу ядерної ескалації, аж до побоювання неконтрольованих і катастрофічних наслідків на світовому рівні».

«Посилаючись на міжнародне право, Папа Франциск визнає непорушність міжнародно визнаних кордонів України, а називаючи Маріуполь і Запоріжжя українськими містами, висловлює свою незгоду з анексією», — пояснив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ звернув увагу й на асиметричність звернень Папи Римського до президентів Росії та України. Святіший Отець закликав президента Російської Федерації негайно зупинити «цю спіраль насильства та смерті». Водночас, засмучений величезними стражданнями українського народу «внаслідок зазнаної агресії», він закликав Президента України «бути відкритим до серйозних мирних пропозицій».

«Очевидно, — сказав Блаженніший Святослав, — Папа розуміє, що для України серйозність цих мирних пропозицій означає пошук механізмів повернення суверенітету нашої держави до кордонів, визначених у 1991 році. Важливо теж зауважити, що Апостольська Столиця ніколи не визнавала спроб окупації Росією українського Криму і в минулому, а дипломатія, як інструмент досягнення миру у світі, до якої закликає Святіший Отець, завжди основується на повазі та неухильному дотриманні норм міжнародного права».

Шлях до миру, за словами Предстоятеля УГКЦ, лежить через припинення агресором бойових дій, бо «потрібно перестати нас вбивати», через засудження воєнного злочинця та його ідеології і відшкодування заподіяної шкоди.

Читайте також
Суспільство Найбільша неприязнь в Україні — між вірянами ПЦУ та УПЦ МП, - дослідження
06 жовтня, 13:24
Суспільство Під час війни Церкві довіряють 62,5% українців
06 жовтня, 08:55
Суспільство Митрополит Епіфаній був би найкращим очільником єдиної Православної Церкви, - опитування
06 жовтня, 11:02
Суспільство КМІС: 80% респондентів підтримує закон про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з РФ
06 жовтня, 15:12