«Ми тут, щоб запевнити вас, що є і хочемо бути разом з вами», – єпископи Польщі у Львові

«Ми тут, щоб запевнити вас, що є і хочемо бути разом з вами», – єпископи Польщі у Львові - фото 1
У середу, 18 травня, в Україну, до Львова, з візитом солідарності прибули архиєпископ Станіслав Ґондецький, митрополит Познанський і голова Конференції католицьких єпископів Польщі, архиєпископ Войцех Поляк, примас Польщі, та архиєпископ Станіслав Будзік, митрополит Люблінський. Їх супроводжує священик Стефан Батрух, душпастир громади УГКЦ в Любліні.

На ранковому прес-брифінгу в курії Львівської архидієцезії РКЦ архиєпископ Станіслав Ґондецький подякував за запрошення до України, яке вони отримали як зі Львова, так і з Києва і наголосив, що для них візит в Україну має велике значення.

«Якщо до війни стосунки обмежувалися візитами поодиноких груп людей, то з війною ситуація змінилася і серед європейських народів поляки найбільше бажають пошанувати Україну і допомогти їй молитовно і матеріально», – підкреслив голова Конференції католицьких єпископів Польщі.

«Ми тут, щоб запевнити вас, що є і хочемо бути разом з вами», – єпископи Польщі у Львові_1

За словами архиєпископа Войцеха Поляка, примаса Польщі, мета їхнього візиту в Україну полягає в тому, щоб виявити солідарність і єдність з усіма, хто в Україні терпить від війни, від російської агресії. «Цим прагнемо запевнити вас у наших молитвах за Україну. Прагнемо бути зараз і завжди з вами», – сказав він.

«Ми тут, щоб запевнити вас, що є і хочемо бути разом з вами», – єпископи Польщі у Львові_2

Архиєпископ Станіслав Будзік зазначив, що цей візит не є туристичною поїздкою чи не екскурсією, але потребою висловити солідарність і підтримку через особисту присутність. Ця присутність, за його словами, має також допомогти їм зрозуміти, чим ще Католицька Церква Польщі може допомогти Україні.

Перебуваючи у Львові, делегація польських єпископів зустрілися з митрополитом Львівським УГКЦ Ігорем Возьняком. Єпископи відвідали архикатедральний собор святого Юра, крипту собору та митрополичі палати Святоюрського комплексу.

«Ми тут, щоб запевнити вас, що є і хочемо бути разом з вами», – єпископи Польщі у Львові_3

«Владики з Польщі приїхали до нас, щоб виразити свою солідарність і молитовну підтримку. Дякуємо їм за близькість, допомогу, відкритість і присутність. Архиєпископ Будзік сказав, що завдяки Україні нема війни в Польщі. Вони це розуміють, допомагають і хочуть, щоб Україна перемогла. Ми не є військовими аналітиками, не знаємо, коли війна закінчиться, але усвідомлюємо, що трагедія України зблизила наші народи. Будучи разом, завжди легше протистояти ворогу», – сказав митрополит Ігор в коментарі для Департаменту інформації УГКЦ.

Отець Стефан Батрух, який супроводжує делегацію, переконаний, що події минулого допомагають краще зрозуміти, до чого веде теперішня війна. В коментарі для «Живого телебачення» він пригадав, як 35 років тому покійний Іван Павло ІІ спонукав представників єпископату Польщі і Синоду Єпископів УГКЦ зустрітися і співпрацювати.

«Ми тут, щоб запевнити вас, що є і хочемо бути разом з вами», – єпископи Польщі у Львові_4

«Єпископи Польщі приїхали подякувати українцям за витривалість, мужність, особливо українським військовим. Це обмін дарами. Церква РКЦ в Польщі може допомогти матеріально, але отримує від України дуже багато у духовній площині. Найперше, захист від наступу росії на Польщу. А також вчиться витривалості, мудрості і мужності, яку презентує Україна», – зазначив о. Стефан Батрух.

Як відомо, в межах візиту солідарності польські єпископи відвідають Львів і Київ, де 19 травня зустрінуться з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, єпископом Києво-Житомирської дієцезії РКЦ Віталієм Кривицьким та з Предстоятелем ПЦУ Блаженнішим Епіфанієм. Делегація відвідає Софійський собор і Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ. Також запланована поїздка до Ірпеня та Бучі.