Миколаївський собор у Кам’янському внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України
Одночасно пам’ятку архітектури було виключено із cписку пам’ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави, затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 24 серпня 1963 р. № 970.
Зазначимо, що собор, збудований у 1894 році, за радянських часів був єдиною в місті пам’яткою архітектури республіканського значення.
Свято-Миколаївський собор–кафедральний собор належить до Кам’янської єпархії Української Православної Церкви МП. Православна Свято-Миколаївська церква була збудована на честь чудодійного спасіння цесаревича Миколи під час його поїздки в Японію. Основні кошти на будівництво церкви було виділено правлінням металургійного заводу. Частину коштів зібрали робітники – щомісяця з їх заробітків відраховували по пів-процента на будівництво, а потім і на утримання храму. Автор проекту храму, єпархіальний архітектор Л.А.Бродницький, використовував у його зовнішньому декорі давньослов’янські мотиви. Церква була збудована із жовтої черкаської цегли. У 1929 році в часи антирелігійної компанії храм був закритий, в його приміщеннях розташувався Музей революції. Церква відновила свою роботу з початком німецької окупації міста в 1941 році і проіснувала до 1960 pоку, коли вона знову була передана музею. І тільки у 1988 році споруда була повернута православній громаді.
Реставратори повернули первісний вигляд бань, відновили чудове кам'яне мереживо, розписали внутрішні стіни, і церква, що розрахована на дві тисячі парафіян продовжує служити православним віруючим.
У комплексі з церквою у 2016 році було закладено фундамент для спорудження хрестильного храму на честь ікони Божої Матері «Тихвинська».