Щороку 28 листопада ми відзначаємо Всесвітній день милосердя - день, коли ми можемо зосередитись на важливості прояву доброти, співчуття та допомоги ближнім.
Давайте у цій статті дамо відповідь на запитання: милосердний самарянин у 21 столітті: який він?
Вираз «милосердний самарянин» вже давно став крилатим у нашому суспільстві. Тож у чому проблема?
Цю фразу і саму притчу про милосердного самарянина 📖(Лк.10:25-37) не варто сприймати поза релігійним контекстом. Так вона втратить свою глибину.
Сучасний світ виступає за глобалізацію, вважаючи дрібну допомогу без вирішення глибинного питання неправильною, зводячи все до одного: «Що важливіше: надати разову допомогу чи боротися із так званою «системою»?»
Відповідь є у цій історії⬇️
Одна дівчина їхала у потязі. На півдорозі вона зрозуміла, що у неї викрали сумку з грошима і речами. Вона почала плакати, а пасажири заспокоювали її.
Сталося так, що цим потягом їхав відомий місцевий політик. Вислухавши історію дівчини, він сказав, що все це неприпустимо, і обіцяв негайно зустрітися з керівництвом, щоби примусити їх посилити охорону пасажирів.
Також цим маршрутом їхав один священник. Він вислухав дівчину, розгорнув свій обід, відламав половину і віддав дівчині. Коли вона доїла, дав їй трішки грошей, щоби вона могла дістатися до родичів.
Займатися глобальними питаннями, звичайно, потрібно. Адже саме так ми подолаємо проблеми нації. Але якщо тут і зараз не зробити добро своєму ближньому, то чи можемо ми назвати себе християнами?
«Ісус же сказав йому: Іди, і роби так і ти!» (Лк. 10:37)
Instagram: @yuliantymchuk